Radio dienā ETF studenti tiksies ar Valsts prezidentu

28. oktobris, 2011

Otrdien, 1. novembrī, plkst. 16.30 RTU Elektronikas un telekomunikāciju fakultātē (ETF), Rīgā, Āzenes ielā 12, 102. auditorijā, notiks Latvijas Radio dienai veltīts pasākums, kura laikā studenti tiksies ar fakultātes absolventiem: Latvijas Valsts prezidentu Andri Bērziņu un a/s «SAF Tehnika» tehnisko direktoru Didzi Liepkalnu.

Valsts prezidents studentiem stāstīs, kāda ir bijusi radio inženiera Andra Bērziņa karjeras attīstība. Interesentiem būs iespēja iesaistītiesīsā diskusijā par dažādiem ar izglītību saistītiem jautājumiem.

A/S «SAF Tehnika» tehniskais direktors Didzis Liepkalns pastāstīs par praktisku risinājumu, kā paša rokām uzlabot telpu apgaismojumu ar gaismas diožu palīdzību. D. Liepkalnam ir uzkrāta iespaidīga pieredze šādu mitrumizturīgu un aukstumizturīgu gaismas avotu konstrukciju izveidē un izgatavošanas tehnoloģijā.

Andris Bērziņš absolvējis Rīgas Politehniskā institūta Radiotehnikas un sakaru fakultāti 1971. gadā, izstrādājot diplomprojektu «SEKAM sistēmas krāsu dekoders televizoru kineskopu pārbaudei» un iegūstot radio inženiera diplomu. Savukārt Didzis Liepkalns fakultāti absolvējis 1985. gadā, aizstāvot diplomprojektu «Ultraskaņas dopleometrs».

Radio dienu Latvijā ik gadu svin 1. novembrī, jo Rīgas radio (Radiofons)darbu sāka 1925. gada 1. novembrī. Parasti RTU Elektronikas un telekomunikāciju fakultātē 1. novembrī notiek Radio dienu lasījumi, kuros uzstājas fakultātes absolventi, ražotāju un pakalpojumu sniedzēju pārstāvji.

«Šogad Radio diena notiek RTU dibināšanas 150. gadadienai veltīto pasākumu ietvaros, un uzsvars likts uz absolventiem, kuru pieredze un karjeras attīstība var kalpot kā paraugs un iedvesmas avots tagadējiem studentiem,» atzīst fakultātes dekāns Guntars Balodis.

Jau ziņots, ka RTU 150. gadadienu svinēs 2012. gada 14. oktobrī. Visa 150. jubilejas gada garumā RTU plāno īstenot plašu zinātnes, kultūras unsporta pasākumu programmu.

RTU Informācijas centrs

Raksta pielikumi