Rektors kopā ar RTU pārstāvjiem viesojas Kazahstānas universitātēs

4. jūnijs, 2012

No 28. maija līdz 1. jūnijam Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) rektors Leonīds Ribickis kopā ar padomnieci Gitu Rēvaldi un rektora vietnieku Igoru Tipānu viesojās Kazahstanā, Astanā un Almatā.

Vizītes laikā RTU delegācija apmeklēja Nazarbajevas universitāti, Eirāzijas universitāti, Kazahstānas agrotehnisko universitāti un Finanšuakadēmiju, Astanā, kā arī Starptautisko IT universitāti Almatā. Tikšanās laikā universitāšu pārstāvji diskutēja par sadarbības iespējām,kā arī par studentu un pasniedzēju piesaisti un apmaiņu. Viesošanās laikā RTU delegācija noslēdza sadarbības līgumu ar Finanšu akadēmiju un devās uz pieņemšanu pie Latvijas vēstnieka Kazahstānā Jura Maklakova.

Lai veicinātu Latvijas un Kazahstānas studentu, pasniedzēju un pētnieku apmaiņu delegācija tikās ar Kazahstānas Izglītības un Zinātnes ministrijas un stipendiju fonda «Bolashak» vadošajām amatpersonām. Kā lielisks papildinājums vizītei Almatā bija iespēja piedalīties Eirāzijasdzelzceļa transporta augstskolu rektoru simpozijā. Vizītes laikā Kazahstānā, RTU delegācija apmeklēs arī citas partneraugstskolas, ar kurām izveidojusies jau ilgstoša sadarbība.

Kazahstāna ir Centrālāzijas valsts un tā ir devītā lielākā valsts pasaulē. Tās galvaspilsēta ir Astana. Kazahstāna savu neatkarību deklarējusi 1991. gada 16. decembrī un tajā dzīvo vairāk nekā 16 miljoni iedzīvotāju.

4. jūnijs, 2012 plkst. 10:16