Rektors: RTU stadionam jākļūst par izcilu sporta bāzi

9. marts, 2011

«RTU stadionam Daugavgrīvas ielā 56a jākļūst par izcilu sporta bāzi, kur izaug jauni, starptautiskas nozīmes futbola spēletāji,» noslēdzot dāvinājuma līgumu ar Latvijas Futbola federāciju (LFF), atzina RTU rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis. LFF universitātes stadionam dāvina pilna izmēra mākslīgā futbola laukuma segumu RTU Futbola centra vajadzībām.

Skatīt galeriju

Dāvinājuma līgumu otrdien, 8. martā, svinīgi parakstīja RTU rektors Leonīds Ribickis un LFF ģenerālsekretārs Jānis Mežeckis.

Šis futbola laukums tādējādi kļūs par pirmo futbola laukumu Latvijā, kas tiek realizēts UEFA «Hattrick-2» programmas ietvaros.

Saskaņā ar panākto vienošanos Rīgas Tehniskā universitāte apņēmusies šogad izbūvēt daudzfunkcionālu stadionu ar pilna izmēra futbola laukumu 110x75 metri (105x68 m – spēļu laukums), kā arī veikt infrastruktūras izbūvi atbilstoši UEFA 2010. gada 1. kategorijas stadiona infrastruktūras noteikumu prasībām.

LFF un RTU ir vienojušās, ka futbola laukuma pamatne jāsagatavo līdz 2011. gada 1. jūlijam, pēc tam LFF tajā uzliks mākslīgo segumu. Futbola laukuma atklāšana paredzēta līdz ar jaunā mācību gada sākšanos – 1. septembrī, un abas puses cer, ka rudenī RTU futbola stadionā varēs aizvadīt arī pirmās oficiālās spēles.

RTU Futbola centra prezidents un Latvijas Futbola federācijas valdes loceklis Juris Keišs stāsta, ka šis Latvijas Futbola federācijas dāvinājums sniegs neatsveramu ieguldījumu futbola turpmākajā attīstībā: «Mēs darīsim visu, lai jau tuvākajā nākotnē izveidotu RTU futbola komandu, kas varēs pārstāvēt RTU topošajā Latvijas studentu futbola līgā. Un mēs ļoti ceram, ka tas izdosies.»

Kā ziņo LFF preses dienests, UEFA «Hattrick-1» programmas ietvaros 2010. gadā Latvijā tika uzstādīti 59 mazie futbola jeb «minipitch» laukumi, savukārt UEFA «Hattrick-2» programma paredz UEFA finansējumu divu gadu periodā pilna izmēra futbola laukumu izbūvei.

RTU Informācijas centrs

9. marts, 2011 plkst. 12:05