Rīgā viesosies pasaulslavenais sociologs prof. Dr. Ulrihs Beks

21. marts, 2012

29. martā plkst. 18 LU Lielajā aulā notiks pasaulslavenā sociologa prof. Dr. Ulriha Beka (Ulrich Beck) vieslekcija «Eiropa – likteņa pabērns».

Prof. Dr. Ulrihs Beks gaidāmo vieslekciju raksturo ar citātu no savas esejas: «Pretēji agrīnajām valstīm un impērijām, kas savu izcelsmi meklēja mītos un heroiskās uzvarās, Eiropas Savienība ir transnacionāla pārvaldes institūcija, kas savas saknes rod sakāves agonijā un bailēs noholokausta. Bet tagad, kad karš un miers vairs nav primārais jautājums,ko Eiropa – likteņa pabērns – postulēs kā jauno Eiropas paaudžu pārdzīvojumu?»

Mūsdienu riska pasaulē Eiropa tiek meklēta vairāk nekā jebkad. Bet ne tāEiropa, kas mums jau ir – «Briseles Eiropa», un ne tā Eiropa, kas ir radusies kā atbilde uz eiro krīzes notikumiem – «vācu Eiropa». Prof. Beks uzskata, ka ir vajadzība un reāla iespēja izveidot citu Eiropu – tādu, kas tiktu rekonstruēta tās pašos pamatos – demokrātisku valstu Eiropas Savienību.

Prof. Ulrihs Beks ir viens no nozīmīgākajiem sociologiem un riska pētniekiem pasaulē. 1986. gadā viņa izdotā grāmata «Riska sabiedrība. Ceļā uz citu modernismu» (Risikogesellschaft. Auf dem Weg in eine andereModerne) ātri kļuva par bestselleru. Grāmatā izmantotais termins «riskasabiedrība» Ulriham Bekam atnesa starptautisku atpazīstamību arī ārpus akadēmiskajām aprindām.

Ulrihs Beks ir socioloģijas profesors Minhenes Ludviga Maksimiliāna universitātē (Ludwig-Maximilians-Universität München) un Londonas Ekonomikas un politisko zinātņu skolā (London School of Economics and Political Science). Prof. Beka pētniecības interešu lokā ir modernās sabiedrības struktūras izmaiņas, jo īpaši globalizācijas kontekstā, «riska sabiedrība», «refleksīvā modernizācija», «kosmopolītisms», «kosmopolitizācija» un «kosmopolītisko riska sabiedrību rašanās». Prof. Beks savā zinātniskajā un akadēmiskajā darbībā uzmanību koncentrē uz modernizācijas teoriju, vides socioloģiju, darba transformācijas un sociālās nevienlīdzības jautājumiem. Prof. Beks ir Goda doktors vairākāsEiropas universitātēs un ir saņēmis daudz atzinību un apbalvojumu. Viņagrāmatas ir tulkotas vairāk nekā 35 valodās.

Lekcija notiks angļu valodā, un dalība tajā ir bez maksas.

Plašāka informācija par vieslekciju un prof. Dr. Beka CV.

Vieslekciju organizē Baltijas-Vācijas Augstskolu birojs.

21. marts, 2012 plkst. 11:47