Rīgas apgabaltiesa apmierina RTU prasību pret «Wind Tunnel Technologies»

8. oktobris, 2013

Šodien, 8. oktobrī, Rīgas apgabaltiesā atklātā tiesas sēdē tika pasludināts spriedums, ar kuru apmierināta Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) prasība pret SIA «Wind Tunnel Technologies» par 2009. gada 9. jūlijā reģistrētā patenta «Transportējams gaisa akrobātikas simulators» atzīšanu par spēkā neesošu.

Vienlaicīgi spriedumā tika noraidīta SIA «Wind Tunnel Technologies»pretprasība pret RTU par 2009. gada 4. jūnijā reģistrētā patenta «Vertikālas gaisa strūklas ģenerators cilvēka brīvajam lidojumam» atzīšanu par spēkā neesošu. Minētais RTU izgudrojums uzlabo ģenerējamās gaisa plūsmas strūklas ekspluatācijas un aerodinamiskās īpašības un nodrošina atvērtu sistēmu, kas paredzēta apstākļu radīšanai cilvēka lidojumam vertikālas gaisa strūklas plūsmā.

2011. gada 4. oktobrī RTU Rīgas apgabaltiesā iesniedza prasības pieteikumu pret SIA «Wind Tunnel Technologies»,lūdzot atzīt par spēkā neesošu tā reģistrēto patentu, jo vairāki tajā izmantotie tehnoloģiskie risinājumi ir identiski RTU patentā aprakstītajiem.

Tāpat tiesa apmierinājusi arī RTU prasību par tiesas izdevumu atlīdzināšanu no SIA «Wind Tunnel Technologies»puses. Spriedumu var pārsūdzēt apelācijas kārtībā 20 dienu laikā no pilna spriedums sastādīšanas dienas – 2013. gada 8. oktobra.

RTU Informācijas centrs

8. oktobris, 2013 plkst. 16:50