Robotikas interesentus aicina piedalīties Robotikas forumā

8. marts, 2011

Lai iepazītos ar Latvijas zinātnieku sasniegumiem robotikā, robotikas apmācības metodēm un kopīgi diskutētu par Latvijas robotikas attīstību, RTU Robotikas klubs 19. martā aicina jaunos zinātniekus, robotikas klubu pārstāvjus, tehniskās jaunrades metodiķus un skolotājus, uzņēmējus un profesionālo nozaru apvienību pārstāvjus piedalīties Robotikas forumā.

Robotikas forums 19. martā no plkst. 9.30 līdz 17.00 norisināsies Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU), Kaļķu ielā 1–301. telpā. Dalība pasākumā ir bez maksas. Pieteikšanās dalībai forumā notiek līdz 15. martam, aizpildot reģistrācijas anketu, kas atrodama interneta vietnē: www.robotika.lv.

Foruma pirmajā daļā dalībnieki tiks iepazīstināti ar Latvijas un starptautiskās sadarbības zinātniskajiem pētījumiem robotikas nozarē, kas tiek īstenoti ar Eiropas Savienības atbalstu. Ar ziņojumiem «Robotzivs», «Roboti lauksaimniecībā», «Daudzaģentu robotu tehnoloģija», «Viedais transporta līdzeklis GCDC izaicinājumam» u. c. uzstāsies Rīgas Tehniskās universitātes, Latvijas Universitātes, Latvijas Lauksaimniecības universitātes un Latvijas Zinātņu akadēmijas pārstāvji.

Pasākuma otrajā daļā apmeklētāji tiks iepazīstināti ar robotikas apmācības metodēm. Pieredzē par robotu izmantošanu mācību procesā dalīsies viens no pasaules līderiem industriālās didaktikas un apmācību sistēmas izstrādes jomā – SIA «FESTO».

Savukārt Robotikas foruma trešajā daļā norisināsies diskusijas trijās paralēlajās diskusiju grupās: «Galvenie faktori, lai Latvija kļūtu par līderi robotikas nozarē», «Sadarbība starp Latvijas robotikas klubiem un pulciņiem», «Latvijas un Baltijas robotikas sacensību attīstība». Noslēgumā paredzēta īsa, kopīga diskusija, kurā piedalīsies visi foruma dalībnieki un kurā tiks prezentēts katras diskusiju grupas secinājumu kopsavilkums.

Pasākuma mērķis ir sekmēt robotikas kustības attīstību Latvijā, veicinot robotikas interesentu kompetenci par robotikas nozari Latvijā un Eiropā.

Robotikas forumu organizē RTU Robotikas klubs un Studentu parlaments. Pasākums tiek atbalstīts no projekta «Daudzaģentu robotizētas intelektuālas sistēmas tehnoloģijas izstrāde» (Nr. 2010/0258/2DP/2.1.1.1.0/10/APIA/VIAA/005), un to līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds un Eiropas Savienība.

Vairāk informācijas un Robotikas foruma programma: www.robotika.lv.

RTU Informācijas centrs

8. marts, 2011 plkst. 16:50