RTU 150 gadu jubileju ierakstīs Brīvības pieminekļa Goda grāmatā

8. oktobris, 2012

Trešdien, 10. oktobrī plkst. 14 par godu Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) 150 gadu jubilejai RTU rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis piedalīsies svinīgajā ziedu nolikšanas ceremonijā pie Brīvības pieminekļa. Pēc tās Brīvības pieminekļa Goda telpā rektors ierakstīs novēlējumu Latvijai.

Brīvības pieminekļa Goda telpa viesiem tiek atvērta tikai īpašos gadījumos. Kā uzsver Rīgas Pieminekļu aģentūras direktors Guntis Gailītis, RTU īpaši nozīmīgā jubileja ir svētki visai Latvijai, jo «pirms 150 gadiem ir dzimusi ne tikai Rīgas Tehniskā universitāte, bet arī Latvijas augstākā izglītība. Turklāt izglītības tēma ir ievīta arī Brīvības pieminekļa idejā.»
Svinīgais brīdis pie Brīvības pieminekļa sāksies plkst. 14 ar ziedu nolikšanu un turpināsies ar uzrunām uz Brīvības pieminekļa terases. Goda telpā pirms novēlējuma ierakstīšanas Goda grāmatā klātesošie varēs noskatīties nelielu video par Brīvības ielas vēsturi. Noslēgumā notiks fotografēšanās uz Brīvības pieminekļa kāpnēm.
Brīvības pieminekļa Goda telpa tika atklāta 2011. gada 17. novembrī. Šī telpa tiek izmantota tikai nozīmīgām funkcijām un pasākumiem, piemēram, reizēs, kad prominences un ekselences pie pieminekļa svinīgi noliek ziedus. Tā vietā, lai pēc ceremonijas pagrieztu muguru Brīvības statujai, viesi dodas uz Goda telpu un ieraksta viesu grāmatā novēlējumu Latvijai.

RTU Informācijas centrs

8. oktobris, 2012 plkst. 17:52