RTU 150 jubilejas monēta nominēta aptaujai «Latvijas Gada monēta 2012»

8. marts, 2013

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) 150 jubilejas monēta nominēta Latvijas Bankas (LB) ikgadējai aptaujai «Latvijas Gada monēta 2012», kas norisināsies tiešsaistē līdz 20. martam.

Savukārt viedokli par to, kura no visām līdz šim kaltajām 92 jubilejas un piemiņas monētām ir visizcilākā, aptaujā «Mana monēta» būs iespējams paust līdz 5. aprīlim.

LB rīko arī ekspertu grupas aptauju māksliniekiem, vēsturniekiem, kolekcionāriem, uzņēmējiem, mūziķiem, arhitektiem, kultūras darbiniekiem u. c., lai noskaidrotu neparastāko jeb  «Pārsteiguma monētu» un mākslinieciski izcilāko jeb «Iedvesmas monētu.»

Visu aptauju rezultāti tiks publicēti līdz 3. maijam.

Jubilejas un piemiņas monētas pēc formas ir nauda, bet pēc būtības – mākslas darbs. Tās izgatavo no zelta, sudraba vai citiem dārgmetāliem īpaši augstā kaluma kvalitātē. Atšķirībā no apgrozības naudas, jubilejas monētas parasti nav domātas lietošanai maksājumos, bet dāvināšanai, piemiņai un kolekcijām. Šo iemeslu dēļ monētu cena arī būtiski pārsniedz nominālvērtību.

RTU Informācijas centrs

8. marts, 2013 plkst. 10:46