RTU absolventes ražotie apavi iekaro pasauli

28. marts, 2013

«Bija svarīgi atrast pirmos pircējus un valkātājus. Lojālo klientu loku, kuri iemīlētu šo zīmolu un manis radītos apavus. Ja tevi mīl ģimenē, vari droši un ar pašapziņu iziet pasaulē,» žurnāla «Ir» publikācijā par savas uzņēmējdarbības sākumu stāsta apavu ražotnes «Zofa» izveidotāja, Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātes (RTU APF) absolvente Elīna Dobele.

Pirmajā darbības gadā «Zofai» radās divi ārvalstu klienti – veikali Japānā un Vācijā. Vēlāk ārvalstu klientu lokam piepulcējās veikals «Katya Katya Shehurina» Londonā un «Stiletto» Maskavā. Katru sezonu šie četri veikali pasūta kaut ko jaunu. Četriniekam pievienojies arī Maskavas luksusa universālveikals «Cvetnoj». Maskavā zīmolam «Elīna Dobele» ir tirdzniecības aģente. Pērnā gada nogalē, pēc tam, kad «Zofa» pieņēma darbā mārketinga un tirdzniecības vadītāju, latviešu apaviem piepulcējās vēl jauni cienītāji – divi veikali Nīderlandē. Kopumā uzņēmumā strādā septiņi darbinieki.

Tagad Elīnas apavus tirgo jau vairākās pasaules valstīs, viņa izlēmusi, ka «Zofai» jāpārtop zīmolā «Elīna Dobele». ««Zofa» ir kvalitatīvs zīmols, tā grafiskais attēls Latvijā labi atpazīstams, bet ar to nevar iet pasaulē. Esmu dizaineru darba kategorijā. Man jāiet ar savu vārdu, uzvārdu. Tas apaviem dod pievienoto vērtību – kā paraksts uz katra apavu pāra,» skaidro zīmola īpašniece.

Uzņēmums ražošanā izmanto tikai dabīgo ādu un roku darbu. Pasaulē ir maz zīmolu, kas tā izgatavo apavus, jo tas ir laikietilpīgi un dārgi. «Tā ir āda, kas elpo. Iekšpusē – speciālais kartons, kas arī elpo. Nekādu sintētisko materiālu!» dizainere stāsta. Viņu saista roku darbs, jo ir dažādas apavu dizaina nianses, ko var panākt tikai šādā veidā, nevis lielajā ražošanā. Tomēr kādā brīdī droši vien nonāks arī līdz tai, atzīst Elīna.
Publikācija žurnālā «IR» (Elīna Dobele-kurpes) Publikācija žurnālā «IR» 5.34 Mb

RTU Informācijas centrs