RTU aicina uz spāru svētkiem Ķīpsalā

13. maijs, 2013

Trešdien, 15. maijā, Ķīpsalā tiks svinīgi aizvadīti Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes (EEF) jaunās ēkas Spāru svētki.

EEF jaunās ēkas būvniecība ir daļa no vērienīgā projekta «RTU – Pilsēta pilsētā», un tajā tiks apvienotas visas fakultātes struktūrvienības – Enerģētikas institūts, Industriālās elektronikas un elektrotehnikas institūts un Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūts.

Enerģētika un elektrotehnika ir būtiskas nozares visai Latvijas tautsaimniecībai, līdz ar to jaunās ēkas uzcelšana, kas veicinās izglītības un zinātnes attīstību šajās jomās, ir nozīmīgs ieguldījums valsts ekonomikas ilgtspējībā.

Jaunajā EEF ēkā būs seši stāvi, 250 telpas ar kopējo platību 7750 m2. Ēka atbildīs augstākajiem energoefektivitātes un atjaunojamās enerģijas izmantošanas standartiem – uz jumta tiks izvietoti vēja ģeneratori un saules baterijas, kas dos iespēju enerģijas pašpatēriņam un vienlaikus kalpos kā savdabīga laboratorija jauno inženieru mācību procesā.

«RTU – Pilsēta pilsētā» ir vērienīgs projekts, kuru īstenojot tiks izveidots Baltijas reģionā modernākais inženierzinātņu studiju centrs – studentu pilsēta, ko nākotnē veidos RTU fakultātes, administratīvās ēkasun Zinātniskā bibliotēka. Šis ir līdz šim vērienīgākais studentu pilsētiņas projekts Latvijā.

Mediju pārstāvji ir laipni gaidīti trešdien, 15. maijā, plkst. 14 Ķīpsalā, Āzenes ielā 12/1 uz jaunās EEF ēkas spāru svētkiem, kuros piedalīsies:

• RTU rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis
  • Ekonomikas un Izglītības un zinātnes ministriju pārstāvji
  • EEF dekāna vietnieks mācību darbā Kārlis Ketners

Projekta «RTU – Pilsēta pilsētā» pirmo posmu universitāte īsteno ar valsts un Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstu. Projekta kopējāsizmaksas: 19 879 035 LVL, tai skaitā: ERAF finansējums (85%) – 16 897 179 LVL; Valsts budžeta finansējums (7.17%) – 1 425325 LVL; RTU līdzfinansējums (7.83%) – 1 556 531 LVL.

Vairāk informācijas par projektu

RTU Informācijas centrs