RTU akreditēti jau 70% studiju programmu

6. jūnijs, 2013

2013. gada 7. jūnijs – Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) sekmīgi akreditētas jau 94 studiju programmas, kas ir 70% no visām RTU piedāvātajām studiju programmām. Visas programmas atzītas par ļoti kvalitatīvām un ir akreditētas uz maksimālo termiņu – sešiem gadiem.

Šobrīd Izglītības un zinātnes ministrija ir akreditējusi deviņus studiju virzienus, ko piedāvā RTU. Kopumā RTU iespējams apgūt 134 studiju programmas, kas pēc jaunajiem akreditācijas noteikumiem iedalītas 12 studiju virzienos. Pārējo studiju virzienu akreditācija saskaņā ar akreditācijas noteikumiem notiks līdz 2013. gada 30. jūnijam.

Kā skaidro RTU mācību prorektors Uldis Sukovskis: «Lepojamies, ka RTU studiju programmas ieguvušas izcilu vērtējumu gan akreditācijas komisijas, gan arī ārvalstu ekspertu skatījumā. Arī visi tie studenti, kas šogad izvēlēsies studijas RTU, var būt droši, ka saņems starptautiski atzītus diplomus un zināšanas, kas ir ļoti pieprasītas darba tirgū.»

RTU piedāvātie studiju virzieni ir vitāli svarīgi Latvijas tautsaimniecībai, jo sagatavo speciālistus, kuri nodrošina ekonomikas attīstību – būvniecības, ražošanas, enerģētikas, konstruēšanas, augsto tehnoloģiju u. c. profesionāļus.

Izglītības un zinātnes ministrija cenšas stimulēt jaunu inženierzinātņu profesionāļu izglītošanu, tāpēc daudz valsts budžeta līdzekļu ir atvēlēti tieši šo jomu augstskolām. RTU šogad piedāvās gandrīz 3500 valsts budžeta vietu, kas ir vislielākais budžeta vietu skaits Latvijas augstāko izglītības iestāžu vidū.

Akreditētās studiju programmas_ 2 Akreditētās studiju programmas

RTU Informācijas centrs