RTU apmeklē Pasaules Muitas organizācijas amatpersona

19. maijs, 2011

Lai iepazītos ar RTU pieredzi muitnieku un nodokļu speciālistu izglītošanā, kvalifikācijas paaugstināšanā un zinātniskajā darbā, RTU trīs dienu vizītē – no 18. līdz 20. maijam – viesojas Pasaules Muitas organizācijas (PMO) kapacitātes paaugstināšanas direktora vietniece Heike Barczyk.

Lai uzzinātu vairāk par Latvijas pozitīvo pieredzi, Pasaules Muitas organizācijas vadības pārstāve vēlas iepazīties ar Latvijas izglītības un kvalifikācijas sistēmu muitas jomā, kā arī ar muitas un transporta un loģistikas uzņēmumu veiksmīgās sadarbības priekšnoteikumiem.

Kā pastāstīja RTU Starptautisko ekonomisko sakaru un muitas institūta direktors profesors Aivars Krastiņš, viens no vizītes iemesliem ir arī Pasaules Muitas organizācijas pilotprojekts, kura laikā nolemts Latvijaiuzticēt organizācijas izstrādātā Vienotā muitas menedžmenta kursa aprobēšanu, kurā tiks iesaistīti gan muitas jomas studenti, gan profesionāļi. Kad Vienoto muitas menedžmenta kursu būs aprobējuši Latvijas speciālisti, to ieviesīs pārējās pasaules valstīs.

Vizītes laikā H. Barczyk apmeklēs ne tikai RTU, bet arī Valsts ieņēmumu dienestu, Galveno Muitas pārvaldi, Loģistikas un muitas brokeru asociāciju.
RTU mācībspēki jau līdz šim ir palīdzējuši izstrādāt Pasaules Muitas organizācijas vienotos augstākā un vidējā līmeņa muitas vadītāju starptautiskos profesiju standartus, sagatavot vienotas muitas jomas studiju programmas, vienotu mācību literatūru visā pasaulē, kā arīīstenojuši virkni starptautisku projektu muitas jomā.

RTU muitnieku izglītošanu sāka 1994. gadā un ir viena no retām mācību iestādēm pasaulē, kas piedāvā visu trīs līmeņu starptautiski akreditētasstudiju programmas «Muitas un nodokļu administrēšanā». Sadarbības līgumu ar PMO RTU noslēdza 2005. gadā, un jau 2010. gadā RTU studiju programma «Muitas un nodokļu administrēšana» kā pirmā pasaulē saņēma PMO sertifikātu, kas apliecina, ka programma ir attīstīta kopīgi ar PMO un pilnībā atbilst starptautiskajiem muitnieku profesijas standartiem, kurus apņēmušās ievērot 174 PMO dalībvalstis visā pasaulē.

RTU Informācijas centrs

19. maijs, 2011 plkst. 13:54