RTU atklāj Baltijā lielāko studiju portālu

7. marts, 2012

Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) ir atklāts RTU studiju portāls ORTUS 2.0 – modernākais un daudzfunkcionālākais augstskolas portāls Baltijā. Tas paredzēts ne vien universitātes studentiem un mācībspēkiem, bet arī absolventiem.

Skatīt galeriju

ortus-2_atklasana_0019_1.jpg«Šodien RTU atkal ir pierādījusi sevi kā modernu un uz inovācijām tendētu augstskolu. Mums ir patiess prieks, ka Baltijas lielākais studiju portāls ir izstrādāts un prezentēts tieši Latvijā un tieši RīgasTehniskajā universitātē. ORTUS 2.0 ir viens no mūsu projektiem, ar kā palīdzību mēs turpinām nest ne tikai RTU, bet arī  Latvijas augstākās izglītības vārdu Eiropā un pasaulē,»  norāda RTU rektors Leonīds Ribickis, piebilstot, ka IT ir joma, kuras projekti nekad nebūs pabeigti, jo tehnoloģiskās iespējas nepārtraukti attīstās un mainās. Arīšis projekts ORTUS 0.2 ir solis pretī nākamajam.

«ORTUS 2.0 ir izveidota visaptveroša vienotas identitātes un pieteikšanās sistēma, portāls nodrošina e-studiju vidi, karjeras sadaļu,virtuālu nodarbību un sesijas plānu sistēmu, zinātniskās darbības atbalsta sistēmu, informāciju darbiniekiem, normatīvo aktu bāzi, projektu vadības sistēmu. Portālam ir interaktīva un lietotājam draudzīga navigācijas sistēma, personalizējams grafiskais un saturiskaisizkārtojums, meklēšana portālā u. c. Portālā ir apkopota arī informācija par studiju, sadzīves, IT atbalsta un dokumentu pārvaldes pakalpojumiem. Turklāt ORTUS 2.0 izstrāde ir balstīta un tehnoloģiski izcilākajiem rīkiem, kādi ir pieejami,» norāda RTU administratīvais direktors Zigmunds  Zitmanis.

Latvijas IT klastera izpilddirektore Lilita Sparāne atzina, ka nozares uzņēmumi uz šo RTU projektu raugās kā uz eksporta preci  un uzaicināja RTU kļūt par Rīgas IT Demo centra dalībnieci.

Jaunais ORTUS 2.0 pirmoreiz pulcē ne tikai universitātes studentus undarbiniekus, kuru kopskaits pārsniedz 15 000 cilvēku, bet arī RTU absolventu auditoriju. Reģistrējoties portālā, RTU absolventi var uzzināt par karjeras iespējām un piedāvāt studentiem praksi vai darbu savā uzņēmumā, iepazīties ar īpaši absolventiem sagatavotu informāciju jaunumu sadaļā, kā arī apspriesties absolventu forumā. Pēdējos 50 gados Rīgas Politehniskais institūts un Rīgas Tehniskā universitāte ir sagatavojusi gandrīz 100 000 inženieru. Jaunais ORTUS 2.0 būs viens no rīkiem, ar kura palīdzību universitāte plāno veidot saikni ar saviem absolventiem, lai mudinātu viņus iesaistīties universitātes aktivitātēs un attīstībā.

Par šo notikumu ziņo arī prese:

ORTUS ir RTU portāls, kas darbojas kopš 2007. gada un līdz šim nodrošinājis vienotu piekļuvi universitātes pakalpojumiem studentu, mācībspēku, darbinieku auditorijai – t. i., vairāk nekā 30 000 lietotāju.2009. gadā RTU portāls saņēma Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas balvu «Platīna pele 2009».

RTU Informācijas centrs

7. marts, 2012 plkst. 15:32