RTU atklāj jaunizveidoto datorizēto darbagaldu laboratoriju

13. septembris, 2012

Šodien, 13. septembrī, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis Transporta un mašīnzinību fakultātē (TMF) Rīgā, Ezermalas ielā 6k, atklāja jauno datorizēto darbagaldu laboratoriju, kas aprīkota sadarbībā ar uzņēmumiem «OKUMA» un «Naglis&Err».

Skatīt galeriju

cnc_laboratorijas_atklasana_0073.jpgLaboratorijā studentiem būs pieejamas divas jaunākās paaudzes CNC darbagaldu iekārtas ar skaitļvadāmo virpu un skaitļvadāmo frēzēšanas iekārtu. Starp RTU un uzņēmumiem noslēgtā vienošanās paredz, ka pēc pus gada esošās ierīces tiks nomainītas uz nākamajām – vēl jaunākām ierīcēm.

Atklāšanas ceremonijā RTU rektors pateicās uzņēmumu pārstāvjiem par iespēju realizēt projektu, kas nodrošina augstskolu ar jaunākajām datorizēto darbagaldu tehnoloģijām. L. Ribickis norādīja, ka šīs ierīces būs noderīgi mācību rīki ne tikai TMF, bet arī elektrotehnikas un informācijas tehnoloģiju studentiem.

Savukārt TMF dekāns profesorsĒriks Geriņš sacīja, ka iniciatīva projekta realizācijai nāca no RTU absolventiem, konkrēti uzņēmēja Dzintara Nagļa. «Projekts ir nozīmīgs, jo šīs iekārtas palīdzēs apmācīt doktorantus, laboratorijā notiks «OKUMA» firmas semināri, kā arī tiks konsultēti attiecīgo jomu ražotāji,» skaidroja dekāns.

Pateicībā par uzņēmēju sniegto palīdzību, nodrošinot iekārtas, laboratorijas telpā tika atklāta goda plāksne.

Japāņukorporācija «OKUMA» nodarbojas ar tādu darbagaldu ierīču ražošanu, kas nodrošina datorizētu materiālu virpošanu un slīpēšanu ar augstu precizitāti rūpniecības nozarei. Uzņēmums ir pārstāvēts Āzijā, Ziemeļamerikā, Dienvidamerikā, Āfrikā un Eiropā.

SIA «Naglis&Err» ir darbagaldu servisa un tirdzniecības uzņēmums, kas veiksmīgi darbojas kopš 2005. gada, nodrošinot saviem klientiem pilnu tehnisko atbalstu. Uzņēmums pārstāv pasaules vadošo datorizēto darbagaldu ražotājus «OKUMA» un «AMADA» Latvijā.

RTU Informācijas centrs

13. septembris, 2012 plkst. 16:25