RTU Būvniecības fakultāte atzīmē 150. jubileju

8. novembris, 2013

Šodien, 8. novembrī, ar starptautisko konferenci «Inovatīvi materiāli, konstrukcijas un tehnoloģijas» Rīgas Tehniskās universitātes Būvniecības fakultāte (RTU BF) sāk atzīmēt savu 150 gadu jubileju – tās dibināšana 1863. gadā uzskatāma arī par būvniecības augstākās izglītības un zinātniskās darbības pirmsākumiem tagadējās Latvijas teritorijā.

Skatīt galeriju

bf_konference_0038.jpg«Pusotra gadsimta laikā mainījušies ne tikai valstu nosaukumi, bet arī valodas standarti būvniecības industrijā, bet izglītības būtība palikusinemainīga – izglītot un apmācīt augsti kvalificētus speciālistus būvniecības nozarē, kas veidojusi, veido un arī turpmāk veidos Latvijas valsti. Mēs lepojamies ar RTU absolventiem, kuri piedalījušies katra nozīmīga būvniecības projekta īstenošanā Latvijā,» konferences atklāšanāatzina RTU BF dekāns profesors Juris Smirnovs.

Starptautisko konferenci «Inovatīvi materiāli, konstrukcijas un tehnoloģijas» ar uzrunām atklāja arī RTU zinātņu prorektora vietnieks profesors Gatis Bažbauers un BF dekāna vietnieks zinātniskajā darbā Dr. sc. ing.Jānis Kaminskis. Konferences darba pirmajās divās sesijās RTU, Malaizijas, Polijas, Krievijas, Dānijas, Igaunijas un Lietuvas universitāšu pārstāvji lasa referātus saistībā ar celtniecību, tās materiāliem un tehnoloģijām, siltuma un termisko procesu, ģeomātiku un ģeotehniku. Savukārt trešā sesija plānota stenda referātu formā.

Saistībā ar RTU BF 150 gadu jubileju sestdien, 9. novembrī, plkst. 17 Rīgas Latviešu biedrības namā (Rīgā, Merķeļa ielā 13) notiks RTU BF esošo un bijušo mācībspēku, darbinieku un absolventu salidojums.

RTU BF (toreiz – Inženierzinātņu nodaļa) savu darbību oficiāli sāka 1863. gadā Rīgas Politehniskās augstskolas (RPA) sastāvā. RTU BF priekšgājēja bija Rīgas Politehniskā institūta (RPI) Inženierzinātņu fakultāte.

RTU ir dibināta 1862. gada 14. oktobrī. RTU, tolaik saukta par RPA, bet vēlāk pārdēvēta par RPI, ir pirmā augstākās izglītības mācību iestāde tagadējās Latvijas teritorijā un senākā tehniskā universitāte Baltijā.

Mūsdienās RTU studē aptuveni 15 000 studentu, universitātes sastāvā ietilpst 33 zinātniskie institūti un 30 daudznozaru pētniecības laboratorijas, kā arī astoņas fakultātes, kopā piedāvājot 134 starptautiski atzītas studiju programmas.

RTU Informācijas centrs

8. novembris, 2013 plkst. 13:16