RTU būvniecības studenti rīko paštaisīta betona sacensības

5. novembris, 2009

Pirmdien, 9. novembrī, plkst.10 Rīgas Tehniskās universitātes Būvniecības fakultātes Būvmateriālu un būvizstrādājumu laboratorijās (Āzenes ielā 16/20 – 128) norisināsies pirmais Latvijas studentu Betona sacensību posms, kura laikā studentu komandas veidos betona paraugus, lai pēc mēneša varētu noskaidrot, kurš ir izveidojis visizturīgāko betonu.

05.11.2009.

Sacensības norisināsies divos etapos: sacensību pirmajā posmā, 9.novembrī, studentiem stundas laikā būs pašiem jāizveido betona paraugi,izvēloties betona sastāvdaļu proporcijas (ūdeni, cementu, smiltis,šķembas, oļus u. c.), bet sacensību 2. posmā – 7. decembrī – betonaspiedē sacensību organizatori mērīs, kurš betona paraugs irvisizturīgākais.

Organizatori sacensību dalībniekus nodrošinās ar betonapamatsastāvdaļām un darba rīkiem, taču katra komanda pēc saviemieskatiem savam betona paraugam varēs pievienot arī vienu «īpašo»sastāvdaļu. Izveidotie betona paraugi tiks nodoti sacensībuorganizatoru rīcībā, lai pēc minimālā betona cietēšanas laika – 28dienām – 7. decembrī betona paraugu stiprība tiktu pārbaudīta betonaspiedē, tā nosakot, kura komanda ir izveidojusi visizturīgāko betonu.

Betona sacensību mērķis ir veicināt universitātē apgūto zināšanu izmantošanu praksē un mudināt studentus uz tehnisko jaunradi.

Pirmās Latvijas studentu Betona sacensības organizē RTU Būvniecībasfakultātes Studentu pašpārvalde sadarbībā ar RTU Būvniecības fakultātesBūvmateriālu un būvizstrādājumu profesora grupu un RTU Studentuparlamentu.

Papildu informācija:
Madara Peiseniece,