RTU darbinieku bērni iepazīstas ar vecāku darbu

5. jūnijs, 2017
Bērni darbojas «Latvenergo» radošajā laboratorijā. Foto: RTU Sabiedrisko attiecību departaments

52 bērni vecumā no 4 līdz 15 gadiem 1. jūnijā, Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā, viesojās Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) un iepazinās ar savu mammu, tētu, omju un opju ikdienu RTU, jo universitāte jau otro gadu pēc kārtas piedalījās «Amigo» 2015. gadā aizsāktajā akcijā «Darbā bērni».

Fotogalerija

Bērniem bija iespēja ne tikai iepazīties ar savu vecāku profesiju, uzzināt, kas ir universitāte, kādi jautājumi nodarbina zinātniekus, ko dara inženieri, bet arī pašiem aktīvi darboties «Latvenergo» radošajā laboratorijā, izgatavot rotaļu vilciņu RTU Bērnu un jauniešu universitātes darbnīcā, izveidot skici kādam priekšmetam un savu ideju īstenot Dizaina tehnoloģiju institūta koka darbnīcā, vērot un pašiem veikt Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes ķīmijas kolēģu un studentu sagatavotos eksperimentus un piedalīties Kultūras centra kolēģu sarūpētajās jautrajās stafetēs.

Pasākuma gaitā bērni atbildēja uz vairākiem ar profesijas izvēli saistītiem jautājumiem, un viņi uzskata, ka vislabākais darbs pasaulē esot izgudrotājiem, zinātniekiem, tiem, kas rēķina. Bet svarīgi ir arī sabiedrisko attiecību speciālisti, jo bez viņiem neviens nezinātu, kas ir RTU, un lektori, jo viņi māca studentus. Vērojot vecākus un vecvecākus darbā, bērni secinājuši, ka mūsu noskaņojums ir labs, bet vienmēr ir arī kāds «maziņš sliktumiņš». Bērniem šķiet, ka tiem, kuri ikdienā visu laiku pavada pie datora, esot garlaicīgi un nogurstot rokas. Jaunā paaudze prognozē, ka pēc simts gadiem cilvēki strādās uz mēness, citām planētām, debesīs, pensijā un lēks no lidmašīnām. Savus nākotnes sapņus jaunieši saista ar ārsta, skolotāja, veterinārārsta, inženiera un izgudrotāja profesiju, bet ir arī bērni, kuri gribētu izmēģināt pirāta, policista vai aukles arodu.

Akcija «Darbā bērni» dod iespēju jaunajai paaudzei būt kopā ar vecākiem darbavietā un veicina sapratni, ļaujot iepazīt ne tikai vecāku nodarbošanos, bet arī nozari, ar kuru viņi, iespējams, izlemtu saistīt arī savu nākotni.

Nesen veiktās Latvijas iedzīvotāju aptaujas dati liecina, ka darbiniekiem vissvarīgāk ir saņemt atbalstu no darba devēja ikdienā, un tas būtiski ietekmē attieksmi pret darbavietu. Visvairāk darbinieki novērtē iespēju saņemt papildu brīvdienu ģimenei nozīmīgos brīžos, elastīgu darba laiku, bet vienlīdz nozīmīgi viņiem šķiet, ja darba devējs dažkārt ļauj uz darbu ņemt līdzi bērnus un tiek organizēti pasākumi ģimenēm. 51% Latvijas iedzīvotāju atzinuši, ka darba devēja atbalsts motivē turpināt darbu konkrētajā uzņēmumā, tāpat vairāk nekā trešajai daļai tas paaugstina motivāciju ikdienas darbu veikšanai, kā arī liek labāk atsaukties par savu uzņēmumu citiem cilvēkiem.

Šogad akcijā «Darbā bērni» piedalījās ne tikai RTU, bet arī akcijas aizsācējs mobilo sakaru operators «Amigo», pētījumu kompānija TNS, Latvijas Televīzija, «Grindekss», Ventspils naftas termināls, Ziemeļvidzemes atkritumu apsaimniekošanas organizācija (ZAAO), starptautiskā lidosta «Rīga», Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, Bērnu Klīniskās universitātes slimnīca, Bērnu slimnīcas fonds, būvniecības uzņēmums «Velve», «Latvijas Loto», apdrošināšanas kompānijas «ERGO» un «Balta».

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

5. jūnijs, 2017 plkst. 10:02