RTU deju kolektīvs «Vektors» ar horeogrāfes Bārbales deju «Salniņa» uzvar XX Jaunrades deju konkursā

30. janvāris, 2017
RTU TDA «Vektors» ar Dagmāras Bārbales deju «Salniņa» ieguva augstāko novērtējumu – 1. vietu – XX Jaunrades deju konkursa finālā. D. Bārbale ieguva arī Valmieras Kultūras centra simpātijas balvu. Foto – Latvijas Nacionālais kultūras centrs

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Tautas deju ansamblis (TDA) «Vektors» ar ansambļa vadītājas, jaunrades deju konkursa debitantes un horeogrāfes Dagmāras Bārbales deju «Salniņa» ieguva augstāko novērtējumu – 1. vietu – 28. janvārī Valmieras Kultūras centrā notikušajā XX Jaunrades deju konkursa finālā. D. Bārbale ieguva arī Valmieras Kultūras centra simpātijas balvu.

«Lai arī cik daudz darba pati esmu ieguldījusi dejas tapšanā un lai arī cik pateicīga būtu savam «Vektoram» par uzticēšanos un iespēju radoši izpausties, pēc konkursa sirsnīgu paldies gribu teikt arī Kasparam Bārbalam, grupai «Auļi» un pārējiem mūziķiem, kuri palīdzēja tapt šim skaistajam iestudējumam,» saviļņota par paveikto ir D. Bārbale.

Deja vēsta par savstarpēju mīlestību un ļoti ciešu iemīlēšanos, jo tajā ir gan līgaviņa un līgavainis, gan arī citi iemīlējušies pāri.

Konkursa finālā tika piešķirtas vēl divas pirmās vietas – horeogrāfam Agrim Daņiļēvičam par dejām «Ampeļdancis», ko izpildīja TDA «Vektors» un «Dzirnu» 2. A klase, un «Šķiraties, zosu pulki», ko izpildīja deju ansamblis «Daiļrade».

Konkursa finālā Valmierā piedalījās 29 autori ar 45 jaundarbiem. Dejas vērtēja Dziesmu un deju svētku Goda virsvadītāja, horeogrāfe Rita Spalva, Valmieras deju apriņķa virsvadītāja, deju ansambļa «Sadancis» mākslinieciskā vadītāja Ieva Adāviča, horeogrāfe, Alūksnes deju apriņķa virsvadītāja Lāsma Skutāne, TDA «Gatve» mākslinieciskā vadītāja, Dobeles deju apriņķa virsvadītāja Gunta Raipala un horeogrāfs, TDA «Teiksma» mākslinieciskais vadītājs, Dziesmu un deju svētku virsvadītājs Jānis Ērglis.

RTU TDA «Vektors» iespēju piedalīties XX Jaunrades deju konkursa finālā nopelnīja pēc tam, kad ar D. Bārbales deju «Salniņa» pērnā gada nogalē piedalījās konkursa pirmajā posmā Ogres Kultūras centrā.

«Salniņa» ir D. Bārbales pirmais un pagaidām vienīgais veltījums «Vektoram», pašas veidota oriģināldeja, kuras mūzika tapusi Kaspara Bārbalas apdarē.

D. Bārbale par TDA «Vektors» vadītāju kļuva 2015. gada decembrī, kad toreizējais ansambļa vadītājs Uldis Šteins pēc 55 gadu ansambļa vadīšanas savā 80 gadu jubilejā simboliski nodeva kolektīva vadības grožus talantīgajai, 25 gadus jaunajai horeogrāfei Dagmārai Bārbalei (toreiz – Lejai).

XX Jaunrades deju konkurss ir deju nozares nozīmīgākais notikums, kas notiek jau divdesmito reizi. Pasākumu rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Valmieras pilsētas pašvaldību un Valmieras Kultūras centru. Atbalsta Dziesmu un deju svētku lieldraugi «Swedbank» un SIA «Circle K Latvia».

RTU Komunikācijas un mārketinga departaments

30. janvāris, 2017 plkst. 16:26