RTU deju kolektīvs «Vektors» piedalīsies XX Jaunrades deju konkursa finālā

27. janvāris, 2017

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Tautas deju ansamblis (TDA) «Vektors» piedalīsies XX Jaunrades deju konkursa finālā, kur izdejos kolektīva mākslinieciskās vadītājas un horeogrāfes Dagmāras Bārbales oriģināldeju «Salniņa». Deju nozares nozīmīgākais notikums noritēs jubilejas zīmē – konkurss notiek jau divdesmito reizi –, un tā fināls notiks 28. janvārī plkst. 15.30 Valmieras Kultūras centrā.

«Horeogrāfija un mūzika dejai «Salniņa» radās vienlaicīgi, cenšoties tajā iedvest gaišumu un rotaļīgumu – kaut ko atšķirīgu ierastajai latviešu tautu dejai. Deja vēsta par savstarpēju mīlestību un ļoti ciešu iemīlēšanos, jo tajā ir gan līgaviņa un līgavainis, gan arī citi ļoti iemīlējušies pāri. Savukārt dejas nosaukums domāts kā alegorija cieši kopā sasaldētajai mīlestībai,» deju konkursa priekšvakarā saka D. Bārbale. Viņa piebilst, ka gan pašu, gan arī dejotājus priecē fakts, ka skatītāji deju pieprasa.

«XX Jaunrades deju konkurss ir nozīmīgs notikums Latvijas kultūras dzīvē, par ko liecina gan lielais dalībnieku skaits – 29 horeogrāfi ar 45 dejām –, gan arī fakts, ka tajā piedalās dažādu paaudžu deju autori,» saka šā gada konkursa žūrijas priekšsēdētāja, ievērojamā dejas pedagoģe un horeogrāfe Rita Spalva.

RTU TDA «Vektors» iespēju piedalīsies XX Jaunrades deju konkursa finālā nopelnīja pēc tam, kad ar D. Bārbales deju «Salniņa» pērnā gada nogalē piedalījās konkursa pirmajā posmā Ogres Kultūras centrā.
«Salniņa» ir D. Bārbales pirmais un pagaidām vienīgais veltījums «Vektoram», pašas veidota oriģināldeja, kuras mūzika tapusi Kaspara Bārbalas apdarē.

D. Bārbale par TDA «Vektors» vadītāju kļuva 2015. gada decembrī, kad toreizējais ansambļa vadītājs Uldis Šteins pēc 55 gadu ansambļa vadīšanas savā 80 gadu jubilejā simboliski nodeva kolektīva vadības grožus talantīgajai, 25 gadus jaunajai horeogrāfei Dagmārai Bārbalei (toreiz – Lejai).

Ieejas maksa skatītājiem r 3 EUR un 4 EUR. Ar Valmieras kultūras karti – 1 EUR atlaide. Biļetes var iegādāties Valmieras Kultūras centra kasē.

Plašāka informācija par XX Jaunrades deju konkursu Latvijas Nacionālā kultūras centra mājaslapā.

XX Jaunrades deju konkursu rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Valmieras pilsētas pašvaldību un Valmieras Kultūras centru. Atbalsta Dziesmu un deju svētku lieldraugi «Swedbank» un SIA «Circle K Latvia».

RTU Komunikācijas un mārketinga departaments

27. janvāris, 2017 plkst. 15:13