RTU delegācija viesojas Zagrebas Universitātē Horvātijā

7. jūnijs, 2013

No  3. līdz 4. jūnijam Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) delegācija rektora Leonīda Ribicka vadībā viesojās Zagrebas Universitātē (ZU) Horvātijā. Vizīte tika organizēta, atsaucoties ZU uzaicinājumam un ņemot vērā jau izveidojošos sadarbību abu universitāšu profesoru starpā.

Vizītes laikā delegācija viesojās ZU Mašīnbūves un kuģu būves fakultātē un Elektrotehnikas un skaitļošanas fakultātē, kur to pārstāvji iepazīstināja ar studiju programmu saturu, virzieniem zinātnē, kā arī izrādīja fakultāšu laboratorijas. RTU delegācija tikās arī ar ZU rektoruun Starptautiskā sadarbības departamenta pārstāvjiem. Abas puses pastāstīja par universitātes struktūru un galvenajām aktivitātēm, kā arīapsprieda augstākās izglītības tendences abās valstīs. ZU ieinteresēja Latvijas un RTU pieredze pēc iestāšanās Eiropas Savienībā, īpaši, Eiropas struktūrfondu piesaiste zinātnei un to efektīva izmantošana.

Lainākotnē stiprinātu un paplašinātu sadarbību, vizītes noslēgumā tika noslēgts sadarbības līgums, sasistībā ar kuru plānots aktivizēt studentuun akadēmiskā personāla mobilitāti.

RTU Starptautiskās sadarbības departaments

7. jūnijs, 2013 plkst. 13:09