RTU Goda biedra tituls piešķirts Buffalo State universitātes viceprezidentam

11. jūnijs, 2012

Paužot cieņu, atzinību un pateicību par nozīmīgu veikumu Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) labā un par atbalstu Latvijas augstākās izglītības attīstībā, RTU Senāts par RTU Goda biedru ievēlēja latvieti, Buffalo State universitātes viceprezidentu Voldemāru A. Innus (ASV).

RTU Goda biedra diploma pasniegšanas svinīgā ceremonija norisinājās šā gada 2. jūnijā, RTU svinīgās Senāta sēdes un RTU Rīgas Biznesa skolas (RBS) izlaiduma laikā. RTU Goda biedra diplomu, kas kalpo par apliecinājumu lielam personiskam ieguldījumam Latvijas izglītības attīstībā, pasniedza RTU rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis.

Voldemārs A. Innus ir sniedzis nenovērtējamu ieguldījumu RBS tapšanā un attīstībā. Jau savas pirmās vizītes laikā Latvijā viņš uzsāka pārrunas ar izglītības iestādēm par pasaules līmeņa studiju programmas izveidošanu, ko izdevās realizēt viena gada laikā. Paralēli ikdienas darbam augstajā finanšu viceprezidenta amatā Buffalo State universitātē viņš vēl joprojām piedalās starptautiskos projektos, pasniedz lekcijas studentiem un pilda RBS Padomnieka konventa priekšsēdētāja pienākumus Latvijā. Bez aktīvas darbības izglītības nozarē viņš ir arī baltiešu neatkarības popularizētājs Ņujorkas štata valdībā un latviešu vides veidotājs Ņujorkas štata rietumdaļā.

Svinīgās ceremonijas uzrunā Voldemārs A. Innus sacīja: «Daudzi uzskatīja, ka 1990. gadā man vajadzēja sākt ar īsiem biznesa kursiem un attīstīt bakalaura grāda programmu Latvijā, taču es izvēlējos pilnīgi pretēju stratēģiju – apņēmos pēc iespējas ātrāk radīt augstas kvalitātesbiznesa administrācijas maģistra grāda programmu. Jāatzīmē tas, ka es uz šo mērķi gāju laikā, kad Latvijā vēl vispār neatzina profesionālo biznesa programmu maģistra līmenī.

Kāpēc to darījām? Tāpēc, ka ticējām, ka MBA angļu valodā ir labākais ieguldījums, ko tajā laikā varējām sniegt Latvijai, piedāvājot valstij augsta līmeņa biznesa profesionāļus, kas spētu efektīvi strādāt starptautiskajā arēnā Latvijas uzņēmumu labā.»

Rīgas Biznesa skola ir pirmā Rietumu stila biznesa augstskola Baltijā, kas, pateicoties Voldemāra Innus neatlaidībai, pašaizliedzīgam darbam unvīzijai par pasaules līmeņa izglītības nozīmi Latvijas attīstībā, savos21 darbības gados ir veiksmīgi attīstījusies kopā ar spēcīgiem starptautiskiem sadarbības partneriem – Buffalo Universitāti (ASV) un Otavas Universitāti (Kanāda).

«Esam gandarīti un pateicīgi Innus kungam, ka kopš 1991. gada RBS absolvējuši gandrīz 1000 uzņēmēji, kuri ieņem vadošus amatus gan Latvijā, gan ārzemēs, piemēram, tādos uzņēmumos kā Statoil, Latvenergo, AirBaltic, Lattelecom, Valmieras Piens, DnB Bank, Swedbank, SEB, Siemens, MTG Group u. c.,» uzrunā teica  RBS direktors Jānis Grēviņš.

Pašlaik RTU Goda biedru sarakstā ir 14 ievērojami cilvēki, viņu vidū Nobela prēmijas laureāti Vilhelms Ostvalds (Wilhelm Ostwald) un Svante Areniuss (Svante Arrhenius), ķīmiķis Jānis Stradiņš, kā arī citi Latvijas un ārvalstu zinātnes un uzņēmējdarbības pārstāvji.

RTU Rīgas Biznesa skola

11. jūnijs, 2012 plkst. 12:11