RTU iegūst «Gada investora ’16» balvu par atbalstu jaunuzņēmumiem un zinātnes komercializācijas veicināšanu

27. janvāris, 2017
Publicitātes foto

Rīgas Tehniskajai universitātei (RTU) pasniegta balva «Gada nozares atbalstītājs» par atbalstu jaunuzņēmumu vadības izglītošanā un prototipu izgatavošanā, izgudrojumu komercializācijas veicināšanā. Balvu RTU rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis saņēma svinīgā ceremonijā «Gada investors ’16», kas norisinājās ceturtdien, 26. janvārī. Balvas gada labākajiem investoriem kopš 2015. gada pasniedz Latvijas Privātā un riska kapitāla asociācija (LVCA) un privāto investoru biedrība «Latvijas Biznesa eņģeļu tīkls» (LatBAN). RTU ir vienīgā Latvijas augstskola, kura saņēmusi «Gada investora ’16» balvu.

Šogad apbalvojumi privāto un juridisko personu sektoru investoriem piešķirti astoņās nominācijās. RTU gada investora balva piešķirta privāto personu sektorā. «Ir būtiski apzināties, ka investīciju saņemšana ir tikai pirmais solis ceļā uz projekta attīstību un iespēju biznesam kļūt par tā saucamo veiksmes stāstu. Mēs turpinām tradīciju godināt Latvijas privātos investorus, biznesa eņģeļus, kuri ir uzņēmušies risku un ieguldījuši savus līdzekļus, jo ir novērtējuši biznesa attīstības potenciālu. Tas ir veids, kā varam celt investīciju nozares kvalitātes līmeni un attīstīt Eiropas un arī pasaules mērogā konkurētspējīgus biznesa projektus,» apbalvošanas ceremonijā sacīja LatBAN valdes loceklis Juris Birznieks.

Vēl privāto investoru sektorā balvu «Gada investors» saņēma Anatolijs Prohorovs par investīciju mūzikas un skaņas tehnoloģiju uzņēmumā «Sonarworks», balvu par investīciju ar lielāko atdevi «Gada ienesīgākā investīcija» saņēmis Jevgēnijs Roščins par ieguldījumu projektā «Tooth Fairy’s Tools», kas izstrādā inovatīvus risinājumus darbam zobārstniecības jomā, balvu «Gada videi draudzīgākā investīcija» saņēmis Ģirts Cēlājs par investīciju elektrokartingu ražošanas un kartadromu attīstības projektā «Blue Shock Race».

Savukārt juridisko personu sektorā apbalvojumu «Gada investīcija» saņēma fondu vadības uzņēmums «ZGI Capital» par investīciju mobilo maksājumu pakalpojumu uzņēmumā «Mobilly». Balvu «Gada nozares atbalstītājs» par pozitīvās ietekmes apmēru nozarē saņēma A. Prohorovs. Apbalvojumu «Gada finanšu konsultants» saņēma auditorkompānija «Ernst&Young Baltic» par konsultācijām investīciju fondam «Marguerite» par AS «Latvijas Gāze» akciju iegādi, Austrijas riska kapitāla uzņēmums AMIC Energy Management GmbH par 100 % degvielas uzpildes staciju operatora «LUKoil Baltija R» daļu iegādi un Igaunijas riska kapitāla uzņēmums «Koha Capital Oü» par investīcijām Latvijas jaunuzņēmumā «Giraffe360».

RTU Komunikācijas un mārketinga departaments

27. janvāris, 2017 plkst. 11:47