RTU iegūst «Boldic Award 2013» Lielo balvu

1. novembris, 2013

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) ieguvusi «Boldic Award 2013» Lielo balvu par inovatīva projekta «Sinerģētiskā pieeja uzņēmējdarbības attīstības veicināšanai, izmantojot e-studiju, TV un mobilās tehnoloģijas» («eBig3») izstrādi.

«Boldic Award 2013» Lielo balvu piešķir katru gadu par nozīmīgāko eStudiju tehnoģiju sasniegumu Baltijas un Ziemeļvalstīs. Baltijas valstu projektam šī balvapiešķirta pirmo reizi.

Projekta mērķis bija izveidot pārrobežu pētniecības sadarbības tīklu, kas veicina uz tehnoloģijām balstītu mācīšanos, un izstrādāt stratēģiju uzņēmējdarbības veicināšanas izglītojošiem pakalpojumiem. Projekts  veicinās uzņēmējdarbības garu Latvijas-Lietuvas pierobežas rajonos.

Projekts apvieno trīs savstarpējipapildinošus uz tehnoloģijām balstītus mācīšanās veidus, lai radītu efektīvu un inovatīvu starpmediju mācīšanās metodi («eBig3»), kura pārspēj tradicionālos interneta risinājumus:

• «eLearning» – mācīšanās, izmantojot datoru un/vai internetu;

• «tLearning» – mācīšanās, izmantojot televīziju;

• «mLearning» – mācīšanās, izmantojot mobilās ierīces.

«eBig3» sistēma apvieno plašu televīzijas pārklājumu, mobilo tehnoloģiju ikdienas pieejamību ar ātrdarbīga interneta pieslēguma jaudu un elastību.

«eBig3» katru tehnoloģiju izmanto mācību mērķu sasniegšanai visefektīvākajā veidā: TV nodrošina vieglu (nosūtot īsziņu «eBig3» vārds, uzvārds, kursa numurs) pieteikšanos kursā; e-studiju vide internetā sniedz iespēju iepazīties ar bagātīgu e-saturu; īsziņas informē kursu dalībniekus par plānotajiem semināriem un draudzīgi atgādina veicamos uzdevumus.

Jaunie «eBig3» sistēmas kursi ir saistīti ar uzņēmējdarbību, informācijas un komunikācijas tehnoloģijām un citām prasmēm. Projekta konsorcijs ir izstrādājis 10 inovatīvus starpplatformu kursus latviešu un lietuviešu valodā ar savstarpēji papildinošiem mācību materiāliem televīzijā, internetā un mobilajās ierīcēs.

Projekta partneri: RTU (vadošais partneris), Kauņas Tehniskā universitāte, Liepājas Universitāte, Šauļu Universitāte, Daugavpils Universitāte, Latvijas Lauksaimniecības universitāte, Utenas Darba tirgus mācību centrs.

RTU Informācijas centrs

1. novembris, 2013 plkst. 13:41