RTU IEVF dekāns Počs ievēlēts par LZA akadēmiķi

25. novembris, 2016
LZA jaunievēlētie locekļi kopā ar LZA prezidentu Ojāru Spārīti. RTU IEVF dekāns profesors Remigijs Počs – otrais no kreisās. Foto - Jānis Brencis

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierekonomikas un vadības fakultātes (IEVF) dekāns profesors Remigijs Počs 24. novembrī Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) rudens pilnsapulcē ievēlēts par LZA akadēmiķi.

Savukārt par LZA korespondētājlocekli ievēlēta RTU Tehniskās fizikas institūta asociētā profesore, Ventspils Augstskolas Viedo tehnoloģiju centra vadošā pētniece Gita Rēvalde.

LZA akadēmiķiem aizklāti balsojot, LZA rudens pilnsapulcē par LZA īstenajiem locekļiem ievēlēti arī Ina Druviete, Donāts Erts, Aleksejs Kuzmins, Uldis Rogulis, Inna Šteinbuka un Pēteris Trapencieris.

Par LZA korespondētājlocekļiem ievēlēti  arī Ivars Austers, Uģis Cābulis, Ēriks Jēkabsons, Sandra Muižniece-Brasava, Aiva Plotniece un Andris Zeltiņš.

Savukārt par LZA ārzemju locekļiem ievēlēti  Zenons Dabkevičius (Lietuva), Vladimirs Gevorgjans (ASV), Viktors Sņiečkus (ASV) un Jānis Vārna (Zviedrija).

Par LZA goda locekļiem ievēlēti Mārtiņš Brauns un Arnolds Klotiņš.

Savukārt LZA augstāko apbalvojumu – Lielo medaļu un Borisa un Ināras Teterevu fonda prēmiju 10 000 eiro katram – LZA rudens pilnsapulcē saņēma LZA īstenais loceklis Tālavs Jundzis un LZA goda doktors Romans Lācis.

Akadēmiķim Dr. habil. sc. pol., Dr. iur. Tālavam Jundzim LZA Lielā medaļa piešķirta par pētījumiem Latvijas neatkarības atjaunošanas vēsturē. Savukārt Dr. habil. med. Romans Lācis apbalvots par nozīmīgu ieguldījumu sirds ķirurģijas attīstībā Latvijā.

RTU Komunikācijas un mārketinga departaments

25. novembris, 2016 plkst. 10:52