RTU IEVF un RBS maģistra programmas ierindotas pasaulē labāko skaitā

7. janvāris, 2016

Rīgas Tehniskās universitātes Inženierekonomikas un vadības fakultāte (RTU IEVF) un Rīgas Biznesa skola (RBS), kopīgi piedaloties starptautiskajā maģistra studiju programmu reitingā «Eduniversal», iegūstot izcilu novērtējumu un salīdzinājumā ar 2014. gadu sasniedzot augstākus rādītājus visās pārstāvētajās kategorijās. Reitinga rezultāti pierāda RTU IEVF un RBS maģistra studiju programmu augsto konkurētspēju dažādās jomās.

Starp pasaules labākajām iekļautas trīs RTU IEVF maģistra studiju programmas:

• «Muitas un nodokļu administrēšana», pakāpjoties par divām vietām un ierindojoties 37. vietā starp 50 pasaules labākajām universitāšu un biznesa skolu programmām nodokļu administrēšanas jomā;
  • «Būvuzņēmējdarbības un nekustamā īpašuma vadīšana», pakāpjoties par 10 vietām un ierindojoties 35. vietā starp pasaules 100 labākajām universitāšu un biznesa skolu programmām nekustāmā īpašuma pārvaldīšanas jomā;
  • MBA «Inovācijas un uzņēmējdarbība», pakāpjoties par divām vietām un ierindojoties 47. vietā starp pasaules 100 labākajām universitāšu un biznesa skolu programmām uzņēmējdarbības jomā.

Vēl piecas IEVF un RBS programmas ierindotas augstās pozīcijās Austrumeiropas reģionā:

• RTU IEVF maģistru studiju programma «Uzņēmējdarbības finanses», pakāpjoties par četrām pozīcijām, ierindota 6. vietā starp 200 Austrumeiropas reģiona labākajām universitāšu un biznesa skolu programmām finanšu jomā;
  • RTU IEVF maģistru studiju programma «Ekonomika», pakāpjoties par vienu pozīciju, ierindota 8. vietā starp 200 Austrumeiropas reģiona labākajām universitāšu un biznesa skolu programmām ekonomikas jomā;
  • RBS «Executive MBA» programma, pakāpjoties par trijām vietām, ierindota 12. vietā starp 200 labākajām Austrumeiropas universitāšu un biznesa skolu programmām nepilna laika studijās;
  • RBS «Professional MBA» programma, pakāpjoties par divām vietām, ierindota 14. vietā starp 200 labākajām Austrumeiropas universitāšu un biznesa skolu programmām pilna laika studijās;
  • RBS «Professional MBA» programmas Mārketinga specializācija ierindota 15. vietā starp 200 labākajām Austrumeiropas universitāšu un biznesa skolu programmām mārketinga jomā.

Vērtēšanas metodoloģija ietver gan absolventu vērtējumu, gan personāla atlases kompāniju un uzņēmumu personāla vadītāju viedokli, gan augstskolas pašnovērtējumu, kas rezultātā dod objektīvu skatījumu par programmas reputāciju, studentu apmierinātību, absolventu nodarbinātību un augstākās izglītības iestādes konkurētspēju biznesa vidē.

«Eduniversal» ir Francijas reitingu aģentūras un konsultāciju kompānijas «SMBG» veidots novērtējums. Tā ir organizācija, kas specializējas augstākās izglītības un profesionālās orientācijas jautājumos. Ik gadu tā veido 1000 labāko universitāšu un biznesa skolu reitingu vairāk nekā 150 valstīs, deviņās pasaules zonās (Austrumāzija, Austrumeiropa, Āfrika, Centrālāzija, Eirāzija un Tuvie Austrumi, Latīņamerika, Okeānija, Rietumeiropa un Ziemeļamerika), kā arī maģistra programmu reitingu pasaules mērogā, kurā ietilpst 4000 maģistrantūras un profesionālā maģistra – Master of Business Administration (MBA) – studiju programmas 30 dažādos specializācijas virzienos.

«Eduniversal» mērķis ir izveidot sarakstu ar pasaules labākajām augstskolām, kas palīdzētu interesentiem izvēlēties piemērotākās pasaules universitātes un biznesa skolas, balstoties uz atzītu izglītības ekspertu rekomendācijām. «Eduniversal» veicina arī studentu un akadēmiskā personāla starptautisko mobilitāti.

Vairāk informācijas par reitingu — http://www.eduniversal-ranking.com/.

7. janvāris, 2016 plkst. 15:46