RTU inženieru sacensībās «Vafeļu inženieris» uzvar komandas «Bridge It» un «Dingo un co»

4. marts, 2016

Garšīgākajās Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) konstruēšanas sacensībās «Vafeļu inženieris»  augstāko vafeļu torni uzbūvējusi Būvniecības inženierzinātņu fakultātes studentu komanda «Bridge It». Dizaina objektu kategorijā uzvaras laurus plūkusi komanda «Dingo & co».

Par labāko augstākā torņa būvēšanas kategorijā atzīta komanda «Bridge It» - Būvniecības inženierzinātņu fakultātes studenti Lauris Lubgans, Kristaps Zeps, Inita Klidzeja. Viņi uzbūvējuši 2,36 metrus augstu torni. Tornim bija jāspēj noturēt pilna skārda bundžiņa (250 ml) vismaz 5 sekundes. Komanda izcīnījusi ceļazīmi uz projektēšanas un būvniecības uzņēmumu grupas AS «UPB» ražotnēm Zviedrijā. L. Lubgans ar savu toreizējo komandas biedru Krišjāni Silicki pērn izcīnīja uzvaru arī Pasaules čempionātā spageti tiltu konstruēšanā, uzstādot jaunu Latvijas rekordu – 488,3 kg – tilta slogošanā.

vafeles_2016_2.jpg«Komanda jūtas ļoti gandarīta par uzvaru šajās sacensībās. Arī pērn piedalījāmies sacensības, taču toreiz neizdevās sasniegt tik augstu rezultātu. Šogad ļoti rūpīgi gatavojāmies pirms sacensībām, iepriekš izmēģinot torņa būvniecību un rūpīgi pārdomājot tā celtniecības stratēģiju. Sacensības bija lielisks veids, kā savas teorētiskās zināšanas pārbaudīt praksē un iegūt arī iespēju aplūkot uzņēmuma «UPB» ražotnes Zviedrijā,» saka L. Lubgans.

Savukārt par labāko dizaina kategorijā atzīta komanda «Dingo un co» – RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes studenti Annija Admidiņa, Klinta Krasauska, Roberts Krūmiņš. Komandām šajā kategorijā bija jāizveido dizaina objekts par tematu «Ja Raimonds Pauls būtu būvnieks».

Sacensības notika 2. martā plkst. 17–20 RTU Dizaina centrā, Ķīpsalas ielā 6 un tās organizēja RTU Studentu parlaments un Būvniecības inženierzinātņu fakultātes Studentu pašpārvalde.

Pasākuma galvenais atbalstītājs – AS «UPB». Dalībniekus ar šokolādi nodrošināja SIA «Fazer Latvija», savukārt galveno konstrukciju materiālu – vafeles – sarūpēja SIA «Futurus Food».

4. marts, 2016 plkst. 9:56