RTU Inženierzinātņu vidusskola uzsāk inženierzinātņu atbalsta kampaņu

6. septembris, 2016

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierzinātņu vidusskola (IZV) uzsākusi atbalsta kampaņu, aicinot uzņēmējus un sabiedrību līdz 30. novembrim iesaistīties jaunas inženieru paaudzes sagatavošanā. Kampaņā ar savu balsi, ziedojumu vai laiku var iesaistīties ikviens.

Svarīgs ir ne tikai finansiālais, bet arī morālais atbalsts, tāpēc nobalsot «par» inženierzinātņu attīstību var kampaņas mājaslapā. Sasniedzot 5000 balsis, SIA «Industry Service Partner» IZV attīstībai ziedos 5000 EUR.

Tāpat ikviens aicināts kampaņu atbalstīt ar naudas ziedojumu. Atbalstītājiem, kas būs ziedojušivairāk nekā 500 EUR, būs iespēja savu vārdu iegravēt IZV ēkas kāpnēs. Atbalsta kampaņu, sniedzot 500 EUR ziedojumu un atklājot savu novēlējumu«Disce, sed a doctis» («Mācies no gudrajiem!») IZV kāpnēs, 1. septembrīievadīja izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis.

Tāpatatbalstītāji aicināti ziedot savu laiku, IZV un citu skolu audzēkņiem piedāvājot praktisku atbalstu, piemēram, vieslekcijas, ekskursijas atbalstītāju uzņēmumos, prakses iespējas tajos vai palīdzot noorganizēt kādu skolas pasākumu.

Pērn tika organizēta līdzīga kampaņa jaunāsinženieru paaudzes atbalstam, un 62 dienu laikā 415 atbalstītāji IZV ziedoja 165 560 EUR.

Šogad mācības IZV 10. klasē ir sākuši sāks 24 skolēni, kuru vidū ir valsts olimpiāžu uzvarētāji matemātikā, fizikā,ķīmijā, bioloģijā. Astoņi skolēni uzvarējuši IZV Atklātajā inženierzinātņu olimpiādē, iegūstot tiesības bez konkursa iestāties IZV.Skolā uzņemtie jaunieši ir no Liepājas, Madonas, Cēsīm, Siguldas, Daugavpils, Valmieras, Preiļiem, Līvāniem, Talsiem, Vecumniekiem, Ozolniekiem, kā arī Rīgas. Šis būs otrais pērn dibinātās vidusskolas mācību gads, bet jau pirmajā darbības gadā, pateicoties audzēkņu uzrādītajiem spožajiem rezultātiem valsts olimpiādēs, skola ieguvusi pirmo vietu Ata Kronvalda fonda labāko mazo skolu reitingā.

Īpašupaldies RTU saka jau patreizējiem skolas partneriem – tehnoloģiju partnerim SIA «Lattelecom», atbalstītājiem - AS «Latvenergo», SIA «LatRosTrans», SIA «Visma Enterprise», SIA «Severstal Distribution», Rīgas brīvostas pārvaldei, AS «Olainfarm», SIA «ITERA Latvija», SIA «Industry Service Partner» un skolas draugam AS «UPB».

Kampaņu informatīvi atbalsta Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera, Latvijas Darba devēju konfederācija, Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociācija, Mašīnbūves un metālapstrādes rūpniecības asociācija, Latvijas Arhitektu savienība, RTU Absolventu asociācija, European Hit Radio, draugiem.lv, RīgaTV 24, InfoTOP, skaties.lv, Mykoob.lv.

Atbalsta kampaņas mājaslapa

RTU Komunikācijas un mārketinga departaments