RTU Inženierzinātņu vidusskolas skolēns ar teju trīskāršu punktu pārsvaru uzvar gudrinieku pusfinālā

14. marts, 2017
RTU Inženierzinātņu vidusskolas 11. klases skolēns Ernests Tomass Auziņš uzvarēja LTV spēles «Gudrs, vēl gudrāks» pusfinālā. Foto - ekrānuzņēmums no LTV raidījuma

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierzinātņu vidusskolas (IZV) 11. klases audzēknis Ernests Tomass Auziņš ar gandrīz trīskāršu punktu pārsvaru piektdien, 10. martā, uzvarēja LTV spēles «Gudrs, vēl gudrāks» pusfinālā. E. T. Auziņš, atbildot uz jautājumiem, nopelnīja 43 punktus, bet viņa pretiniece – tikai 17.

Skolēnu, skolotāju un vecāku iecienītajā LTV gudrinieku spēlē RTU IZV audzēkni atbalstīja ne tikai klasesbiedri, bet arī klases audzinātājs un angļu valodas skolotājs Guntis Zenfs.

Populārajā televīzijas spēlē Ernestam bija jāatbild ne tikai uz fizikas un ķīmijas jautājumiem, bet arī jānosauc skandināvu galvenais dievs, jādemonstrē zināšanas par to, kas ir inkorporācija un kā senos laikos ārsti apmeklēja mēra slimniekus.

«Esmu priecīgs, jo mērķis ir sasniegts,» teic Ernests, kurš LTV raidījumā skatītājus ieved ne tikai IZV ikdienā, bet atklāj, ka ārpus skolas viņš apmeklē jauno biologu, fiziķu un mediķu skolu, pats padziļināti mācās bioloģiju. Turklāt aizrāvies ar klinšu kāpšanu.

Skolotājs G. Zenfs teic, ka Ernestam vienmēr ir kāds jautājums kabatā, kas izaicina gan skolēnus, gan skolotājus. Klases audzinātājs Ernestu nākotnē redz kā bioloģijas speciālistu ar angļu valodas iemaņām.

Lai kāds būs gudrinieku spēles fināla rezultāts, jau tagad ir skaidrs, ka Ernests kā pusfināla uzvarētājs kopā ar savu klasi piedalīsies 12. pasaules uguņošanas čempionātā.

RTU IZV izglītības programmas īstenošanu sāka 2015./2016. gadā. Patlaban skolā ir divas klases – 10. un 11. klase, katrā mācās 24 skolēni. IZV 2016. gadā ieguva 1. vietu un ceļojošo balvu «Lielā pūce» Ata Kronvalda fonda labāko mazo skolu reitingā.

Populāro LTV gudrinieku spēli arī 2016./2017. gada sezonā vada Valters Frīdenbergs un Kaspars Ozoliņš. Latvijas vispārizglītojošo skolu 5.–12. klases skolēni par gudrākā titulu katrā klašu grupā cīnīsies līdz pat pavasarim.

Spēlē var piedalīties ne tikai klātienē, bet spēlēt arī aplikācijas spēli mobilajās ierīcēs. Raidījuma ierakstus iespējams noskatīties LTV mājaslapā.

Studentu piedalīšanos spēlē «Gudrs, vēl gudrāks» organizē RTU Sabiedrisko attiecību departaments sadarbībā ar RTU fakultātēm un Studentu parlamentu.

10. marta LTV raidījums

RTU Sabiedrisko attiecību departaments