RTU ir darba devēju ieteiktākā augstākās izglītības iestāde

6. jūlijs, 2012

Portāla Prakse.lv un Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) veiktajā aptaujā RTU ir atzīta par darba devēju ieteiktāko augstākās izglītības iestādi. Prakse.lv TOPā tika noteikta arī ieteiktākā studiju programma, un arī šajā kategorijā RTU ieņem godpilno pirmo vietu ar studiju programmu «Datorsistēmas». Šodien RTU rektoru akadēmiķi Leonīdu Ribicki bija ieradušies sveikt LDDK ģenerāldirektore Līga Meņģelsone un Prakse.lv vadītājs Jānis Logins.

RTU rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis pauda lielu prieku par saņemto darba devēju atzinību un atgādināja, ka šāda TOPa veidošana ir ārkārtīgi nozīmīgs rīks, kas palīdz skolēniem izvēlēties, kur studēt, īpaši šobrīd, kad vēl tikai dažas dienas atlikušas līdz dokumentu iesniegšanai augstskolā.

LDDK ģenerāldirektore Līga Menģelsone uzsvēra, ka TOPā atspoguļots tikai darba devēju viedoklis, kas ir izvērtējuši, kādas profesijas šobrīd ir nepieciešamas darba tirgū un kura augstskola spēj sagatavot vislabākos speciālistus konkrētajam uzņēmumam.

Prakse.lv vadītājs un RTU absolvents Jānis Logins pauda viedokli, ka šis rezultāts ir likumsakarīgs, jo RTU ir paraugs tam, kā nodrošināt studentiem studiju laikā nepieciešamo saiti ar reālo darba tirgu. Viņš tāpat izteica pateicību LDDK par atbalstu TOPa veidošanas laikā.

TOPs tika veidots, balsoties uz darba devēju ieteikumiem, ar mērķi palīdzēt pamatskolas un vidusskolas absolventiem šovasar izdarīt pareizo profesijas un izglītības iestādes izvēli.

Viedokli karjeras portālā Prakse.lv no 2011. gada 16. jūnija līdz 2012. gada 16. jūnijam kopumā izteica 170 nozīmīgi Latvijas uzņēmumi, tostarp Latvenergo, Rīgas Siltums, Nordea, Rietumu banka, Cēsu alus, Severstaļlat, Grindeks, Maxima, Latvijas Valsts meži, RE&RE un daudzi citi, iesakot profesijas un izglītības iestādes, kuras tie uzskata par pietiekami atbilstošām speciālistu sagatavošanā, lai tiem piedāvātu darbu uzņēmumā.

TOPa rezultātus ir iespējams aplūkot: http://www.prakse.lv/tops.

RTU Informācijas centrs

6. jūlijs, 2012 plkst. 14:19