RTU izdevusi grāmatu «Tekstiliju apdrukāšanas teorija un tehnoloģija»

6. maijs, 2015

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Izdevniecība laidusi klajā mācību metodisko līdzekli «Tekstiliju apdrukāšanas teorija un tehnoloģija», kurā pamatzināšanu līmenī apskatīta apdares procesa teorija un tehnoloģija saistībā ar dažādkrāsu efektu iegūšanu uz tekstilijām.

Mācību metodisko līdzekli izstrādājusi RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes (MLĶF) Polimērmateriālu institūta Polimēru materiālu tehnoloģijas katedras profesore Skaidrīte Reihmane. Izdevumā izskaidrotas arī galvenās apdares procesa stadijas: substrāta sagatavošana, apdrukāšanā lietoto sastāvu izvēles pamatprincipi, aprīkojums, krāsvielas fiksēšana un drānu pēcapstrāde, kā arī ievietoti laboratorijas darbu apraksti.

Mācību līdzeklis paredzēts studentiem vairāku MLĶF studiju programmu priekšmetu apgūšanai. Tas studentiem būs arī noderīgs, izstrādājot kvalifikācijas darbus, kā arī būs vērtīgs palīglīdzeklis jebkuram interesentam, kurš vēlas apgūt tekstiliju apdrukāšanas pamatus.

Grāmata ir pieejama RTU Zinātniskajā bibliotēkā. Iegādāties to var RTU grāmatnīcā Rīgā, Kaļķu ielā 1, 116. kabinetā.

RTU Komunikācijas nodaļa

6. maijs, 2015 plkst. 10:31