RTU jauno zinātnieču portreti apskatāmi fotoizstādē Latvijas Nacionālajā bibliotēkā

10. janvāris, 2017
Fotoizstādē, kurā iemūžinātas «L’Oreal» balvas «Sievietēm zinātnē» saņēmējas, portretēta RTU Gada jaunā zinātniece Kristīne Šalma-Ancāne. Publicitātes foto.

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) jaunās zinātnieces Kristīne Šalma-Ancāne un Jevgeņija Lugiņina, kuras 2016. gadā saņēma «L’Oreal» balvu «Sievietēm zinātnē», portretētas ceļojošajā fotoizstādē, kurā iemūžinātas visas balvas saņēmējas. Izstāde no 9. janvāra skatāma Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB).

Abas jaunās zinātnieces strādā Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātē. Dr. sc. ing. K. Šalma-Ancāne ir Rūdolfa Cimdiņa Rīgas Biomateriālu inovāciju un attīstības centra vadošā pētniece un 2016. gadā ir atzīta par RTU Gada jauno zinātnieci. Savukārt J. Lugiņina — Organiskās ķīmijas tehnoloģijas institūta pētniece. Jaunās zinātnieces fotogrāfijās iemūžinājuši pazīstamie fotogrāfi Iveta Vaivode un Jānis Deinats. Viņi izstādē iepazīstina arī ar trešo «L’Oreal» 2016. gada balvas ieguvēju — Dr. biol. Ilzi Dimantu.

Izstādē portretētas arī citas izcilas un veiksmīgas zinātnieces, tagad jau akadēmiķes, kuras bijušas vienas no pirmajām šīs stipendijas laureātēm: Dr. habil. biol. Ruta Muceniece ir 2005. gada stipendiāte, Dr. pharm. Maija Dambrova – 2006. gada stipendiāte, Dr. biol. Aija Linē – 2005. gada stipendiāte un Dr. phys. Līga Grīnberga – 2007. gada stipendiāte. Šīs sievietes ir apliecinājums tam, ka var izveidot veiksmīgu un aizraujošu karjeru zinātnē, apvienojot to ar nepārtrauktu attīstību un izaugsmi personīgajā dzīvē.

Izstāde LNB 3. stāva ātrija galerijā būs atvērta līdz 5. februārim. Ar šo izstādi «L'Oreal Baltic», UNESCO Latvijas Nacionālā komisija un Latvijas Zinātņu akadēmija vēlas tuvināt zinātni sabiedrībai, iedrošināt sievietes izvēlēties kādu no zinātnes jomām un cildināt sieviešu zinātnieču ieguldījumu.

RTU Komunikācijas un mārketinga departaments

10. janvāris, 2017 plkst. 9:27