RTU Karjeras dienu apmeklējuši 3000 darba meklētāju

23. marts, 2012

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Karjeras dienā, kas 22. martā norisinājās Ķīpsalas izstāžu hallē, piedalījās 65 darba devēji, un to apmeklēja 3000 darba meklētāju. Darba devēji atzina, ka galvenās prasības, ko viņi izvirza jaunajiem speciālistiem, ir motivācija, vēlme strādāt un attīstīties.

Skatīt galeriju

kd-2012_logo.jpgDarba devēji pauda prieku par studentu lielo aktivitāti un vēlmi strādāt, kā arī atzina, ka nu ir jāplāno tālākie soļi, kā turpināt sadarbību ar interesentiem, lai viņiem tiktu piedāvātas atbilstošākās darba vietas un lai uzņēmums atlasītu motivētākos pretendentus.

Uzņēmumu pārstāvji aicināja studentus noteikt mērķus, vēlmes, vēlamo atalgojumu, jo lielā mērā darba iespējas un atalgojums ir atkarīgs no tā, kā potenciālie darbinieki atklāj sevi darba intervijā un cik motivēti ir.

Kā pastāstīja uzņēmumu grupas «CVO Recruitment & Simplika» mārketinga un komunikācijas speciāliste Baiba Kreišmane, ne vienmēr jaunā speciālista zināšanas būs izšķirošās – lai kļūtu par uzņēmuma «puzles iztrūkstošo  gabaliņu», darba intervijā acīm ir «jādeg», ir jābūt nepārvaramai vēlmei strādāt tieši šajā uzņēmumā, darbinieka vērtībām jāsakrīt ar uzņēmuma vērtībām.

Par jauno inženieru karjeras iespējām RTU Karjeras dienā notikušajā diskusijā  «Inženierzinātņu speciālistu pieprasījums darba tirgū šodien un rīt» sprieda nozaru profesionāļi. Ekonomikas ministrijas (EM) pārstāvji prognozēja, ka pieprasījums pēc inženierzinātņu speciālistiem darba tirgū tuvākajā laikā palielināsies. Šobrīd Latvijā inženierzinātņusektorā strādā 4,8% no visiem iedzīvotājiem, taču, pēc EM prognozēm, tuvākajā nākotnē inženierzinātņu sektorā nodarbināto proporcija palielināsies līdz 5,2%.

Arī Labklājības ministrijas valsts sekretāre Ieva Jaunzeme diskusijā atzina, ka inženiera izglītību guvušajiem risks kļūt par bezdarbnieku irmazāks nekā citu nozaru pārstāvjiem. Savukārt koncerna «UPB Holding»prezidents Uldis Pīlēns pastāstīja, ka inženierzinātņu sektorā Ls 500–800 atalgojums uzreiz pēc studiju beigšanas ir ļoti reāls, tikai pienācīgi jāprot attiecīgā profesija.

Diskusijā arī tika pausti viedokļi, ka konkurētspējas nodrošināšanai ļoti būtiska ir dalība mūžizglītības procesos un starpdisciplināras zināšanas, piemēram, inženiera kvalifikācija apvienojumā ar biznesa vadības prasmēm.

RTU Karjeras dienas apmeklētāji varēja ne tikai piedalīties diskusijās un iepazīties ar interesējošiem uzņēmumiem, bet arī piedalīties semināros un Europass CV darbnīcās, kā arī darba interviju individuālajās meistarklasēs u.c.

RTU Karjeras dienā pārstāvēto uzņēmumu darbības jomas un profili bija dažādi, taču aptaujātie speciālisti atzina, ka lielākais pieprasījums darba tirgū šobrīd ir pēc IT darbiniekiem, pārdošanas speciālistiem, finanšu vadītājiem, grāmatvežiem.

RTU Karjeras diena notika jau devīto reizi, taču par godu RTU 150. jubilejas gadam tā pirmoreiz tika organizēta tik plašā apmērā Ķīpsalas hallē. Pasākumu organizēja RTU Karjeras centrs, Studentu parlaments un Attīstības fonds.

Pasākumu atbalstīja: «Lattelecom», «C.T.Co» un «Atea Services&Software». Informatīvais atbalsts: Prakse.lv.

RTU Karjeras centrs

23. marts, 2012 plkst. 15:34