RTU kļūs par Austrumu un Rietumu muitas «tikšanās vietu»

11. aprīlis, 2011

«Atrodoties krustcelēs starp Austrumiem un Rietumiem, Latvija un Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) var kļūt par Eiropas Muitas savienības un Krievijas-Baltkrievijas-Kazahstanas Muitas savienības tikšanās vietu un atvieglot abu muitas savienību darbu,» parakstot saprašanās memorandu starp RTU un Krievijas Muitas akadēmiju, atzina RTU Starptautisko ekonomisko sakaru un muitas institūta direktors profesors Aivars Vilnis Krastiņš.

Skatīt galeriju

memorands_krievijas_muitas_akademija_500px.jpgSaprašanās memorands starp abām augstākās izglītības iestādēm pilnveidosabu iestāžu zinātnieku un mācībspēku sadarbību un pieredzes apmaiņu augsti kvalificētu muitas speciālistu sagatavošanā, palīdzēs ieviest vienotos muitas darbinieku starptautiskos profesiju standartus, paplašinās studentu apmaiņas iespējas un vecinās sadarbību zinātnisko pētījumu jomā. Vērtējot ilgtermiņā, memorands dos ieguldījumu arī starpvalstu attiecībās - attīstīs tirdzniecību, paātrinās divu muitas savienību robežu šķērsošanu un nostiprinās valsts ekonomisko drošību.

RTU un Krievijas Muitas akadēmijas saprašanās memorandu 11. aprīlī parakstīja RTU rektors Leonīds Ribickis, Starptautisko ekonomisko sakaruun muitas institūta direktors A. V. Krastiņš un Krievijas Muitas akadēmijas Starptautiskās sadarbības prorektors Sergejs Fiļipenko.

RTU mācībspēki jau līdz šim ir palīdzējuši izstrādāt Pasaules Muitas organizācijas vienotos augstākā un vidējā līmeņa muitas vadītāju starptautiskos profesiju standartus, sagatavot vienotas muitas jomas studiju programmas, vienotu mācību literatūru visā pasaulē, kā arī īstenojuši virkni starptautisku projektu muitas jomā.

Arī ar Krievijas muitu RTU sadarbība ilgst jau vairāku gadu garumā. Viens no RTU sadarbības partneriem Krievijā ir Sanktpēterburgas Valsts Informātikas, mehānikas un optikas universitāte, uz kurieni 11. aprīlī devušies RTU studenti, lai tur veiktu mācību praksi muitas iestādēs. Jaumaijā šīs universitātes studenti mācību praksi veiks Latvijā. Tāpat RTUmācībspēki lasa vieslekcijas Krievijā, lai dalītos zināšanās un pieredzē par muitnieku un muitas brokeru un sagatavošanu.

RTU muitnieku izglītošanu sāka 1994. gadā – kā viena no pirmajām civilajām universitātēm pasaulē. Līdz tam pasaulē muitnieku apmācība tika organizēta muitu akadēmijās un mācību centros, kas daudzviet pasaulē līdzinās savdabīgām «kara pilsētiņām» ar slēgtu teritoriju.

RTU Informācijas centrs

11. aprīlis, 2011 plkst. 13:00