RTU kolektīvs «Vektors» piedalīsies Latvijas simtgadei veltītā deju koncertā «Zvaigžņu rakstu kalējiņi»

10. februāris, 2017

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Tautas deju ansamblis (TDA) «Vektors» kopā ar vēl sešiem TDA – «Daiļradi», «Danci», «Gatvi», «Lielupi», «Rotaļu» un «Teiksmu» – deju koncertā «Zvaigžņu rakstu kalējiņi» izdejos skaistākās dejas no latviešu tautas deju klasikas līdz mūsdienu skatuviskajai tautas dejai kā veltījumu Latvijas simtgadei. Koncerts notiks pirmdien, 13. februārī, plkst. 19 Latvijas Nacionālās operas un baleta Lielajā zālē, Aspazijas bulvārī 3.

«Zvaigžņu rakstu kalējiņi» ir stāsts par mīlestību. Par koncertuzveduma galveno motīvu ņemta zemgaļu rota Nameja gredzens, kurā savijas debesu kalēju zvaigžņu rakstiem rotāta mīlestība – skaistākais, ko katrs cilvēks savā dzīvē var izkalt.

Koncertuzvedums ir horeogrāfa Agra Daņiļeviča un «Vektora» mākslinieciskās vadītājas un horeogrāfes Dagmāras Bārbales kopdarbs, kas tapis sadarbībā ar režisoru Uģi Brikmani, kā arī TDA «Lielupe» un deju skolu «Dzirnas». Tautas mūzikas aranžējumu autori ir Kaspars Bārbals un Edgars Kārklis. Uzvedumā piedalās mūziķi Emīls Balceris, Kristīne Kārkle, Laima Jansone, Ilze Grunte, Mārtiņš Miļevskis, Dzintars Vīksna, Gatis Valters, Arnolds Kārklis un popgrupa «Noslēpums» Eritas Karlsones un Ulda Timmas vadībā.

Biļetes var iegādāties «Biļešu paradīzes» kasēs un tiešsaistē. Biļešu cena – no 12 līdz 35 EUR.

RTU Komunikācijas un mārketinga departaments

10. februāris, 2017 plkst. 12:28