RTU Liepājas filiāles studenti nodarbosies ar elektrokartingu izpēti

2. jūnijs, 2017
Pirmajā rindā no kreisās: Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdētājs Andris Jaunsleinis, RTU Liepājas filiāles direktors Voldemārs Kārkliņš, Ventspils Augstskolas rektors Kārlis Krēsliņš, Liepājas Universitātes rektore Dace Markus, Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) akadēmiķe Baiba Rivža, LZA prezidents Ojārs Spārītis. Otrajā rindā no kreisās: Liepājas Raiņa 6. vidusskolas direktors Kārlis Strautiņš, Liepājas Biznesa inkubatora vadītājs Atis Egliņš-Eglītis, Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūta vadošais pētnieks Matīss Kūlis

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Liepājas filiāles pārstāvji piedalījās forumā «Radošo industriju un informācijas tehnoloģiju perspektīvas Kurzemē», kurā iesaistījās diskusijās par uzņēmēju un izglītības iestāžu sadarbību. Foruma gaitā RTU pārstāvji arī pārrunāja sadarbības iespējas ar elektrokartingu uzņēmumu «Blue Shock Race», kurš nodarbojas ar elektrokartingu izstrādi un ražošanu, kā arī elektrokartinga haļļu izstrādi un būvniecību.

RTU Liepājas filiāles pārstāvji forumā tikās ar dažādu uzņēmumu pārstāvjiem, lai apzinātu sadarbības iespēju potenciālu. Par konkrētām sadarbības iespējām RTU Liepājas filiāles pārstāvji vienojās ar elektrokartingu uzņēmumu «Blue Shock Race». Sākotnējā vienošanās paredz paplašināt filiāles studentu iespējas veikt pētījumus elektrokartingu izpētes un attīstības jomā.

Forums «Radošo industriju un informācijas tehnoloģiju perspektīvas Kurzemē» norisinājās 31. maijā Liepājas Universitātē, un tajā radošo industriju, informācijas tehnoloģiju, pašvaldības pārstāvji un zinātnieki diskutēja par uzņēmējdarbības un zinātnes sadarbību.

Foruma laikā dalībniekiem bija iespēja iepazīties ar nozaru praktiķu viedokli. Par savu uzņēmējdarbības pieredzi un sasniegumiem stāstīja dažādu tautsaimniecības jomu pārstāvji. Paneļdiskusijā dalībnieki sprieda par nākotnes profesijām, augstskolu programmu licencēšanas tempiem, Latvijas ekonomikas svārstībām un zinātnes un tautsaimniecības saistību.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

2. jūnijs, 2017 plkst. 10:06