RTU, LU un «Turība» izveidojušas Augstākās izglītības eksporta apvienību

6. aprīlis, 2011

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU), Latvijas Universitāte (LU) un Biznesa augstskola «Turība» izveidojušas biedrību «Augstākās izglītības eksporta apvienība», lai turpmāk veiksmīgāk attīstītu Latvijas augstākās izglītības eksportspēju un augstskolu vides internacionalizāciju.

Augstākās izglītības eksporta apvienības biedri viens otru varēs pārstāvēt starptautiskajās izglītības izstādēs. «Dalība šajās izstādēs ir resursietilpīga. Pārstāvot viens otru un prezentējot viens otra studiju programmas, palīdzēsim ietaupīt līdzekļus,» stāsta RTU Ārzemju studentu departamenta direktors Igors Tipāns. Lai kopīgi pārstāvētu Latvijas augstākās izglītības iestādes starptautiskās izstādēs un veidotu Latvijas augstāko izglītību kā pieprasītu pakalpojumu ārpus Latvijas, Augstākās izglītības eksporta apvienība plāno piesaistīt līdzekļus arī no Eiropas Savienības fondiem.

«Kopīgiem spēkiem likvidēsim pēdējās barjeras likumdošanā, kas traucēārzemju studentiem iebraukt un studēt Latvijā,» skaidro I. Tipāns. Apvienojot spēkus, augstākās izglītības iestādēm ir lielāka iespēja veicināt augstākās izglītības eksporta attīstību sadarbībā ar dažādām valsts institūcijām, piemēram, Izglītības un zinātnes ministriju, Ārlietu ministriju, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi.

Šobrīd biedrības valdes priekšsēdētājs ir «Turības» Studiju attīstības un starptautiskās sadarbības prorektors Imants Bergs. Taču rotācijas kārtībā par biedrības vadītāju būs iespēja kļūt arī RTU un LU pārstāvjiem – RTU Ārzemju studentu departamenta direktoram Igoram Tipānam un LU Ārlietu departamenta direktorei Alīnai Gržibovskai.

Pēc I. Tipāna stāstītā, biedrība ir atvērta arī citu biedru uzņemšanai. Lai kļūtu par Augstākās izglītības eksporta apvienības biedru, institūcijai ir jāatbilst izstrādātajiem augstskolu sniegto pakalpojumu kvalitātes kritērijiem. Šāds standarts veidots apzināti, laivietējie un ārvalstu sadarbības partneri uzticētos augstskolām, kas apvienojušās, un lai uzlabotu izglītības eksporta kvalitāti.

RTU Informācijas centrs

6. aprīlis, 2011 plkst. 11:24