RTU mācībspēki palīdz Baltkrievijas universitātēm uzlabot izglītības programmas

27. februāris, 2017
Foto: RTU Komunikācijas un mārketinga departaments

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes Industriālās elektronikas un elektrotehnikas institūta (IEEI) mācībspēki kopā ar citu valstu un Baltkrievijas kolēģiem uzlabo un reorganizē maģistrantu studiju programmu dažās Baltkrievijas universitātēs. Projekta mērķis ir Baltkrievijas augstskolās panākt maģistrantūras un pamata studiju programmu pielīdzināšanu Eiropas studiju praksei un mobilitātes iespējām, pārejot uz četriem mācību gadiem bakalaura līmeņa studijās un diviem gadiem – maģistrantūrā.

Projektā plāno un izstrādā jaunus kursus ar jaunu studiju plānu, pārstrādā pašreizējos plānus un papildina mācību līdzekļus, sagatavo metodiskos materiālus, kā arī partneruniversitātēs, ieskaitot RTU, notiks studentu pilotapmācība un mācībspēku stažēšanās.

Vienā no tām – Lēvenes Katoļu universitātē Beļģijā – 15 Baltkrievijas universitāšu studenti jau viesojās 2017. gada februāra sākumā. Studenti iepazinās ar tēmām par degvielas šūnām, materiālu īpašībām, biodegvielu, elektromagnētisko saderību, izmantojot laboratorijas iekārtas. Šis bija labs sākums turpmākai projekta partneru – universitāšu – sadarbībai.

Līdztekus studentu izglītošanai projektā jāizstrādā arī jauno studiju kursu materiāli. Baltkrievijas universitātēm nepieciešamas jaunas mācību grāmatas lietišķajā fizikā, lietišķā informātikā, fotonikā, par funkcionālajiem nanomateriāliem, kā arī maģistra zinātniskā darba izstrādes palīglīdzeklis. RTU ir īpaši ieinteresēta un piedalās trīs grāmatu izstrādē – «Lietišķā fizika», «Lietišķā informātika» un «Zinātniskais darbs maģistra darba izstrādei». Lietišķās informātikas grāmatai RTU ir atbildīgā partnere. Materiāli grāmatām tiek gatavoti angļu valodā. Šopavasar visas trīs grāmatas būs gatavas elektroniskā formātā un tās varēs izmantot gan Latvijas studentu, gan arī ārzemju studentu mācībās. Šīs grāmatas tiek gatavotas sadarbībā ar RTU izdevniecību, tās varēs izmantot kā lekciju materiālu, praktisko uzdevumu risinājumos un kā palīgmateriālu studentu patstāvīgajam darbam.

Projekta «Tempus» programmas īstenošana sākās 2012. gadā. Tā turpinās jau kā projekts «Erasmus+» «Physics». Finansējums projektā plānots līdz 2018. gada oktobrim.

RTU Komunikācijas un mārketinga departaments

27. februāris, 2017 plkst. 10:54