RTU mācību prorektors atzīst publikāciju žurnālā «Ir» par nepatiesu

12. jūlijs, 2012

Žurnālā «Ir» ceturtdien publicēta informācija par to, ka starptautiskie eksperti par potenciāli likvidējamām atzinuši 55 studiju programmas, tostarp – divas RTU studiju programmas.

Viedokli par šo publikāciju pauž Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) mācību prorektors profesors Uldis Sukovskis: «Žurnāls «Ir» ir publiskojis nepilnīgu un nepatiesu informāciju. Vēl jo vairāk – šādu informāciju izplatīt reflektantu dokumentu pieņemšanas laikā ir nekorekti.»

Par piemēru mācību prorektors nosauc to, ka žurnālā «Ir» rakstīts parRTU studiju programmu «Elektronika», kas it kā esot ierindota starptautisko ekspertu vērtējuma trešajā grupā. RTU piedāvātās programmas «Elektronika» bakalaura, maģistra un doktora studiju līmeņos starptautiskie eksperti ir novērtējuši ļoti augstu, uzsver U. Sukovskis.

«Svarīgi atcerēties, ka konkrētā ESF projekta vērtējumu rezultāti ir tikai konsultatīva rakstura, tāpēc arī studiju programmu ierindošana trešajā grupā nebūt nenozīmē, ka tās jāslēdz,» atgādina U. Sukovskis. «Augstskolu un koledžu līdzdalība projektā bija brīvprātīga, un aptuveni190 studiju programmu vērtēšanai projektā netika iesniegtas vispār.»

RTU Informācijas centrs

12. jūlijs, 2012 plkst. 17:29