RTU noskaidroti Boles balvas un Strautmaņa prēmijas laureāti

23. decembris, 2016

22. decembrī Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) 25. reizi tika pasniegta RTU Goda doktora un Triju Zvaigžņu ordeņa Zelta goda zīmes kavaliera Gunta Boles balva – to saņēma Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātes (APF) students Reinis Pakulis un Būvniecības inženierzinātņu fakultātes (BIF) studente Krista Kapūna. Vienlaikus ar G. Boles balvu tika pasniegta arī profesora Ivara Strautmaņa prēmija, un tā šogad piešķirta APF studentei Sintijai Altenburgai.

Fotogalerija

Latviešu izcelsmes ASV dzīvojošā būvinženiera G. Boles balvu laureātiem pasniedza G. Boles balvas pārstāvis Latvijā arhitekts Juris Skalbergs. Balvas pasniegšanas ceremonijā klātesošos uzrunāja RTU studiju prorektors profesors Uldis Sukovskis, APF un BIF fakultāšu vadība, piedalījās G. Boles balvas un I. Strautmaņa prēmijas iepriekšējo gadu laureāti. Svinīgo pasākumu APF ievadīja mecenātu goda galerijas atklāšana.

Gunta Boles balvu – 3000 ASV dolārus – piešķir reizi gadā vienam/-ai RTU APF un vienam/-ai BIF studentam/-ei, izvērtējot viņu sekmes, profesionālo aktivitāti ārpus studiju programmas apguves un izstrādāto studiju darbu profesionālo kvalitāti. Lēmumu par balvas piešķiršanu pieņem žūrija, kuras sastāvā ir abu fakultāšu mācībspēki, profesionālo savienību pārstāvji un J. Skalbergs. G. Boles balvas ieguvējiem šī balva ir ne tikai liels pagodinājums, bet arī motivācija turpināt profesionāli pilnveidoties un sasniegt arvien augstākus mērķus.

APF diplomandei S. Altenburgai profesora I. Strautmaņa prēmija piešķirta par diplomprojektu «Jaunpils ūdensdzirnavu revitalizācija».

Profesora I. Strautmaņa Latvijas reģionālās arhitektūras prēmija – 1200 eiro – kopš 2013. gada tiek piešķirta reizi gadā vienam APF diplomandam. Prēmijas mērķis ir veicināt kopējo harmoniju Latvijas pilsētu un lauku vides attīstībā un mudināt topošos arhitektus vairāk domāt par piedāvāto paņēmienu klāstu gan plānojumu, gan arhitektūras formālo risinājumu veidošanā Latvijas pilsētu un lauku vides attīstībai.

APF dekāns profesors Uģis Bratuškins atzina, ka ir gandarīts gan par to, ka arhitektūras un būvniecības nozares izglītības atbalstītāju rindas kļūst arvien kuplākas, gan to, ka studējošie, kas šo atbalstu saņem, uzrāda ne tikai augstvērtīgus studiju rezultātus, bet arī sekmīgi pierāda savu varēšanu profesionālajā dzīvē.

RTU Komunikācijas un mārketinga departaments

23. decembris, 2016 plkst. 12:26