RTU noslēdz sadarbības līgumus ar Dienvidkorejas universitātēm

25. marts, 2013

No 14. līdz 17. martam Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) rektora vietnieks Igors Tipāns un rektora padomnieks Artūrs Zeps trīs dienu vizītē apmeklēja divas Dienvidkorejas universitātes – Kjungpokas Nacionālo universitāti (Kiungpook National University, KPNU) un Kongdžu Nacionālo universitāti (Kongju University, KJNU).

Kjungpokas Nacionālā universitāte jau vairākus gadus ir RTU partneruniversitāte – katru gadu RTU studē vairāki studenti no šīs universitātes. Dienvidkorejas studentu sagatavotības līmenis ir labs, RTU viņiem ir populāra mācību kvalitātes un arī Rīgas pievilcības dēļ. Šogad KPNU ar Dienvidkorejas valdības stipendiju mācās pirmais RTU students, bet 2013. gada vasaras skolā lekcijas lasīs RTU mācībspēks. RTU pārstāvji tikās ar KPNU administrāciju, un tika nolemts parakstīt jaunu sadarbības līgumu, kas paredzētu plašākas sadarbības iespējas.

Nākamajā dienā RTU pārstāvji apmeklēja Kongdžu Nacionālo universitāti, tikās ar universitātes prezidentu un administrāciju, pārrunāja studiju procesa organizāciju ar šīs universitātes ārzemju studentiem. Ar KJNU ir noslēgts sadarbības līgums, kas paredz sākt studentu apmaiņu no 2013. gada 1. septembra.

RTU studentiem dalība apmaiņas programmās ar Dienvidkorejas universitātēm ir ļoti noderīga, jo vispārzināma ir šīs mazās un ļoti strauju ekonomisko kāpumu pieredzējušās valsts sasniegumi jaunu tehnoloģiju attīstībā, it īpaši – elektronikā un mašīnbūvē.

RTU Informācijas centrs

25. marts, 2013 plkst. 11:56