RTU notiks Eiropas jauno inženieru sacensību pirmā kārta «EBEC Riga»

1. decembris, 2015

Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) sestdien, 5. decembrī, norisināsies Eiropas jauno inženieru sacensību «EBEC» («European BEST Engineering Competition») pirmā kārta «EBEC Riga», kurā piedalīsies 32 RTU studentu komandas un četras vidusskolēnu komandas.

Sacensībasnotiks RTU centrālajā ēkā, Rīgā, Kaļķu ielā 1, un tās plkst. 10 atklās RTU rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis. Sacensībās varēs startēt divās kategorijās – situāciju analīzē un konstruēšanā, kurās studentu komandascīnīsies plecu pie pleca ar vidusskolēnu komandām no Smiltenes ģimnāzijas, Līvānu 2. vidusskolas un RTU Inženierzinātņu vidusskolas.

Konstruēšanaskategorijā, izmantojot piedāvātos materiālus, fizikas likumus un loģisko domāšanu, noteiktā laika posmā būs jāuzkonstruē ierīce, kas veiks konkrētu uzdevumu. Savukārt situāciju analīzes kategorijas komandām tiks dota problēma, kurai atrasto risinājumu pēc tam būs jāprezentē žūrijai. Tiks vērtēta gan risinājuma oriģinalitāte, gan iespējas ieviest risinājumu reālajā dzīvē.

Divas labākās komandasabās kategorijās tiks izvirzītas sacensību otrajai kārtai jeb Baltijas reģionālajām sacensībām, kurās komandām būs jāsacenšas ar Igaunijas, Lietuvas un Krievijas labākajām komandām. Sacensības 2016. gada aprīlī norisināsies Kauņā, Lietuvā. Savukārt sacensību fināls, kurā cīnīsies 30radošākās un inovatīvākās komandas no 25 Eiropas universitātēm, 2016. gada vasarā notiks Belgradā, Serbijā.

Sacensības tiek organizētas jau 13. gadu un vietējā līmenī norisināsies 92 Eiropas universitātēs. Latvijas jauno inženieru komandas labu sniegumu ir parādījušas jau iepriekšējos gados. 2014. gadā, kad fināla sacensības norisinājās Rīgā, RTU komanda «Mērcīte» triumfēja konstruēšanas kategorijā. Savukārt šogadRTU komanda «Nobēlijs» sacensību finālā Portugālē izcīnīja otro vietu situāciju analīzes kategorijā.

Jauno inženieru sacensības organizē Eiropas tehnisko universitāšu studentu apvienība BEST (Board of European Students of Technology). Īstenojot un pilnveidojot savus projektus, tā rūpējas par topošo inženieru interešu izglītību un karjeras atbalstu.

Pasākuma galvenais atbalstītājs – inteleģento inženieristisko risinājumu uzņēmums «Fima», taču dalībniekiem dažādus pārsteigumus būs sagādājuši arī uzņēmumi «My Fitness», «RedBull», «Kalna Smīdes», SIA «Atasco», SIA «Elpa», «One Touch», «Mario», «Liepājas Kafija», «RTU Ķīpsalas peldbaseins», «Volvo Ledushalle», SIA «Cannelle Bakery» un «Tehniskā jaunrades NAMA «ANNAS-2» animāciju studija».

RTU Komunikācijas nodaļa

1. decembris, 2015 plkst. 12:48