RTU notiks modes skate «Ķīpsalas pavasaris 2011»

5. maijs, 2011

Pirmdien, 9. maijā, plkst. 16 un plkst. 19 Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Lielajā aulā, Kaļķu ielā 1, notiks gadskārtējā RTU studentu modes skate «Ķīpsalas pavasaris 2011», kurā tiks prezentētas ap 30 RTU topošo apģērbu dizaineru kolekcijas.

«Ķīpsalas pavasara 2011» apģērbu kolekcijas izstrādājušas RTU Tekstilmateriālu tehnoloģiju un dizaina institūta profesionālo bakalaurastudiju programmu «Materiālu tehnoloģija un dizains» un «Apģērbu un tekstiltehnoloģija» studentes.

Dalība ikgadējās modes skatēs studentiem ir netsverama pieredze ceļā uz meistarību, jo, gatavojoties modes skatei, studenti iziet pilnu ciklu noidejas līdz gatavam tērpam, kā arī sagatavo pilnu kolekcijas prezentēšanas programmu un gūst pieredzi sadarbībai ar dažādām organizācijām.

«Lai izveidotu kolekcijas skiču projektu, sākotnēji studenti meklē iedvesmas avotu, pēta pasaules modes tendences un krāsu prognozes. Radušās vīzijas tiek fiksē desmitiem tērpu zīmējumu variantos. Vienlaikus studenti meklē tērpiem piemērotākos audumus un piesaista līdzekļus to iegādei. Pēc tam idejas pārtop konstrukcijās, kas tiek precizētas maketos un laikošanās,» atklāj RTU Dizaina un tekstilizstrādājumu tehnoloģiju profesora grupas vadītāja Silvija Kukle.

Modes skates veidošanā iesaistīti ne vien RTU studenti un mācībspēki, bet plaša profesionāļu komanda: kastingos izvēlētas tērpu modeles, horeogrāfi, frizieri un grimmētāji u. c.

Visā kolekcijas tapšanas procesā studentiem palīdz laika gaitā saliedējusies darba komanda. Kolekciju veidošana sākta šā mācību gada 1. septembrī tērpu mākslinieču Skaidras Deksnes un Dainas Šķiņķes vadībā. Pārējie komandas locekļi darbā iesaistījās pakāpeniski: novembrīdarbu sāka kastinga menedžere Inese Deme, organizējot sadarbību ar modeļu skolām «Fresh Look», «TERRI» un «VACATIO». Savukārt mēnesi pirms skates ar kolekciju autoriem un skicēm iepazinās horeogrāfs Andris Bukalovskis – viņa uzdevums ir koriģēt katras kolekcijas prezentāciju, horeogrāfiju un palīdzēt izvēlēties prezentāciju muzikālo pavadījumu.

Skates noslēgumā uzstāsies viesmāksliniece, Latvijas Mākslas akadēmijas Modes nodaļas absolvente Baiba Cihovska, kura demonstrēs apģērbu kolekciju «Ģeniāli var būt tikai pēc nāves».

Skates gaitā kolekcijas un to prezentācijas kvalitātes vērtēs Valsts Eksaminācijas komisija un tās priekšsēdētāja, SIA «SOLUTION»valdes locekle Ginta Ozoliņa. Īpaši nozīmīgs modes skatē gūtais vērtējums būs tām studentēm, kas šopavasar gatavojas absolvēt RTU – modes skatē gūtais vērtējums ir būtiska bakalaura projekta gala vērtējuma sastāvdaļa.

Biļetes iepriekšpārdošanā iespējams iegādāties RTU Kultūras centrā Kaļķuielā 1, 216. telpā vai pirms pasākuma – pie ieejas RTU Lielajā aulā. Ieejas biļetes cena ir Ls 2.

Modes skates «Ķīpsalas pavasaris 2011» plakātā skatāms Tatjanas Kravčenko kolekcijas «Meža zvēri» skiču projekts. Plakātu veidojusi RTU lektore Agrita Krieviņa, sadarbojoties ar tērpu māksliniecēm.

Ikgadējā RTU studentu modes skate «Ķīpsalas pavasaris 2011» šogad notiks septīto reizi.

RTU Informācijas centrs

5. maijs, 2011 plkst. 15:01