RTU notiks pirmā svinīgā ceremonija par godu jaunajiem zinātņu doktoriem

7. marts, 2013

Sestdien, 9. martā, plkst. 14, Rīgas Tehniskās universitātes Lielajā aulā notiks universitātes vēsturē pirmā svinīgā ceremonija par godu RTU 2012. gada jaunajiem zinātņu doktoriem. Ceremonijā tiks sveikti piecdesmit septiņi 2012. gadā doktora grādu ieguvušie jaunie zinātnieki un viņu vadītāji.

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) sāk jaunu tradīciju, kas turpmāk tiks notiks katru gadu – jauno zinātņu doktoru un viņu promocijas darba vadītāju godināšana svinīgajā ceremonijā. Jaunajiem doktoriem tiks pasniegti apliecinājuma raksti, par doktora grāda iegūšanu un unikālas, speciāli šim pasākumam izveidotas, apzeltītas nozīmītes «RTU zinātņu doktors», kas apliecina jaunā zinātnieka statusu. Promocijas darba izstrādāšanā nozīmīga loma ir arī promocijas darba vadītājam, ceremonijātiks teikts īpašs paldies arī viņiem.

Pirmo reizi tiks izdota arī «Doktorantūras absolventu Gadagrāmata»,  kurā latviešu un angļu valodā ir apkopota informācija par visiem piecdesmit septiņiem jaunajiem doktoriem un viņu promocijas darbiem. Laipar paveiktajiem pētījumiem varētu uzzināt ikviens interesents, Gadagrāmata tiks publicēta arī elektroniskā formā RTU mājaslapā.

RTU Doktora studijas tiek īstenotas 21 doktora studiju programmā astoņāsfakultātēs. Kopējais doktorantu skaits pārsniedz piecus simtus, un doktora studiju procesā iesaistīti vairāk nekā 200 profesoru un asociētoprofesoru.

RTU Doktorantūras skola

7. marts, 2013 plkst. 11:25