RTU notiks šķeldas katla dūmgāzes kondensatoram veltīts seminārs

30. janvāris, 2012

2012. gada 7. februārī plkst. 10 Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātē, Rīgā, Kronvalda bulvārī 1, Lielajā aulā, notiks seminārs «Šķeldas katla dūmgāzes kondensators. No idejas līdz Ludzas katlumājai».

Reģistrācija dalībai seminārā mājaslapā.

Šķeldas katlumājas pamazām ienāk siltumapgādes sistēmās Latvijā. Tiek prognozēts, ka agrāk vai vēlāk tās kļūs par ikdienu katrā pašvaldībā. Nenoliedzami – šķeldas katlumāja atšķiras no dabasgāzes katlumājas. Atšķirības ir gan katlumājas darbināšanas mehānismā, gan ekonomiskajos rādītājos. Šķeldas katlumājās siltuma tarifi ir zemāki –  šis faktors irun būs noteicošais nākotnes izvēlē. Ja gribam izmantot šķeldu ilgtspējīgi un konkurēt ar citiem energoresursiem, jau šodien ir jādomā par energoefektīvu šķeldas izmantošanu – atzīst RTU Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūta zinātnieki.

RTU Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūtam sadarbībā ar uzņēmumiem «Komforts» un «Ludzas bioenerģija» ir izdevies īstenot energoefektīvas šķeldas izmantošanas ideju un atrast tehnoloģisku risinājumu.

Aicinām piedalīties seminārā gan tos, kuri jau realizējuši šķeldas katlumājas projektus un ir pārliecinājušies par to dzīvotspēju, gan tos,kuri vēl tikai domā par iespēju izmantot šķeldu, gan arī tos, kas ir pārliecināti par to, ka nekad neizmantos enerģētisko koksni savā katlumājā.

Dalības maksa seminārā: Ls 25, neskaitot PVN.

Dalībniekiem, kuri vēlas papildināt savu profesionālo bibliotēku ar grāmatu «Bioenerģijas tehnoloģijas», RTU, 2011. – 270 lpp., autori D. Blumberga, I. Veidenbergs, F. Romagnoli, C. Rochas, A. Žandeckis – semināra dalības maksa Ls 35, neskaitot PVN.

Par apmaksas kārtību dalībnieki tiks informēti pēc reģistrācijas semināram.

Semināru organizē Rīgas Tehniskās universitātes Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūts sadarbībā ar SIA «Ekodoma».

Papildu informācija mājaslapā.

RTU Informācijas centrs