RTU notiks studentu modes skate

18. aprīlis, 2012

Pirmdien, 23. aprīlī, plkst. 16 un plkst. 19 Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Lielajā aulā, Kaļķu ielā 1, notiks gadskārtējā RTU studentu modes skate «Ķīpsalas pavasaris 2012», kurā uz mēles tiks prezentētas ap 25 RTU topošo apģērbu dizaineru kolekcijas.

«Ķīpsalas pavasara 2012» apģērbu kolekcijas izstrādājušas RTU Tekstilmateriālu tehnoloģiju un dizaina institūta profesionālo bakalaurastudiju programmu «Materiālu tehnoloģija un dizains» un «Apģērbu un tekstiltehnoloģija» studentes.

Šogad tapušas stilistiski dažādas, interesantas kolekcijas. Dažādība atspoguļojas arī kolekciju nosaukumos: Līva Drukmane prezentēs kolekciju«Par Avion», Jeļena Aleksandravičūte – «Rudens plaukstas lielumā», Elmīra Kakimova – «Nepabeigtais skūpsts», Sniedze Ozola – «Ejam laukā!», Linda Dulmane – «Gandrīz nakts», Elīna Fursova «Freak House», Madara Kaļinka – «Concorde», Arita Pāvila – «Read The Books», Signe Nasteviča un Tatjana Kravčenko – «Plīša lācīšu dvēseļu pārdevēji» u. c.

Modes skates veidošanā iesaistīti ne vien RTU studenti un mācībspēki, bet plaša profesionāļu komanda. Kolekcijas tapušas tērpu mākslinieču Skaidras Deksnes un Dainas Šķiņķes vadībā, savukārt modes skate tapusi kastinga menedžeres Ineses Demes un horeogrāfa Andra Bukalovska vadībā.

Skates noslēgumā uzstāsies viesmāksliniece, Latvijas Mākslas akadēmijas absolvente un bērnu apģērbu zīmola «Petra» autore, modes māksliniece Juta Ķimenīte.

Skates gaitā kolekcijas un to prezentācijas kvalitātes vērtēs Valsts Eksaminācijas komisija un tās priekšsēdētāja, SIA «SOLUTION»valdes locekle Ginta Ozoliņa. Īpaši nozīmīgs modes skatē gūtais vērtējums būs tām studentēm, kas šopavasar gatavojas absolvēt RTU – modes skatē gūtais vērtējums ir būtiska bakalaura projekta gala vērtējuma sastāvdaļa.

Biļetes iepriekšpārdošanā iespējams iegādāties RTU Kultūras centrā Kaļķuielā 1, 216. telpā vai pirms pasākuma – pie ieejas RTU Lielajā aulā. Ieejas biļetes cena ir Ls 2.

Ikgadējā RTU studentu modes skate «Ķīpsalas pavasaris 2012» šogad notiks astoto reizi un būs veltīta RTU 150. gadadienai.

RTU Informācijas centrs

18. aprīlis, 2012 plkst. 15:53