RTU notiks vieslekcija par vadītāju un skolotāju lomu pārmaiņu ieviešanas procesā skolā

24. marts, 2011

Pirmdien, 4. aprīlī, plkst. 15 Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Lielajā aulā, Kaļķu ielā 1, notiks Kanādas vieslektoru Fejas Braunlijas (Faye Brownlie) un Maurīnas Dokendorfas (Maureen Dockendorf) publiskā lekcija «Vadītāju un skolotāju loma pārmaiņu ieviešanas procesā skolā». Dalība lekcijā jāpiesaka līdz 28. martam, sūtot e-pastu uz adresi dzm @ visc.gov.lv vai zvanot pa tālruni 67846535.

Lekcija notiks angļu valodā ar tulkojumu latviešu valodā. Reģistrēšanās publiskajai lekcijai 4. aprīlī, sākot no plkst. 14.30.

Publisko lekciju organizē VISC īstenotais ESF projekts «Dabaszinātnes un matemātika» sadarbībā ar Izglītības attīstības centru, Kanādas vēstniecību Latvijā un Rīgas Tehnisko universitāti. Lekciju atklās Kanādas vēstnieks Latvijā Skots Heteringtons (Scott Heatherington).

Lekcijā būs iespēja uzzināt:

• Kā sekmīgi vadīt mācību procesu un skolu, īstenojot pārmaiņas?
  • Ko varam mācīties no Kanādas izglītības pieredzes?
  • Kāpēc Kanādai ir augstāki rezultāti PISA pētījumā?
  • Kā panākt, lai skola sasniegtu augstākus mācīšanās rezultātus?
  • Kā efektīvi ieviest pārmaiņas katrā klasē?

Publiskajā lekcijā «Vadītāju un skolotāju loma pārmaiņu ieviešanas procesā skolā» vieslektores aktualizēs  skolas administrācijas un skolotāju sadarbības nozīmi, īstenojot pārmaiņas skolā. Kanādas lektoru ilggadējā pieredze skolu darba novērtēšanā liecina, ka augstākos rezultātus sasniedz tās skolas, kurās skolu direktori mērķtiecīgi un efektīvi vada pārmaiņu īstenošanu skolā un mācās ne tikai skolēni, bet arī skolotāji un skolu vadība. Lekcijā būs iespēja uzzināt, ko var darīt skolu administrācijas, lai veicinātu inovatīvu skolotāju profesionālo pilnveidi un pārmaiņu ienākšanu katrā skolā, katrā klasē.

Feja Braunlija – vieslektore ar plašu starptautisku pieredzi skolotāju tālākizglītībā. Līdzautore vairākām grāmatām skolotājiem. Daudzkārt viesojusies arī Latvijā.

Maurīna Dokendorfa – Kokitlamas reģiona skolu pārvaldes (Coquitlam School District) vadītāja vietniece, kura ir atbildīga par reģiona skolu personāla profesionālo pilnveidi un tā profesionālo novērtējumu. M. Dokendorfa ilgus gadus strādā ar Kanādas skolu vadību, kā arī pati bijusi skolas direktore.

RTU Informācijas centrs

24. marts, 2011 plkst. 13:57