RTU otrā Starptautiskā nedēļa pulcē kolēģus no 13 pasaules valstīm

27. maijs, 2013

Pirmdien, 27. maijā, sāksies Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) otrā Starptautiskā nedēļa, kurā piedalīsies 30 universitāšu pārstāvji no 13 valstīm – Slovākijas, Beļģijas, Polijas, Grieķijas, Turcijas, Itālijas, Spānijas, Somijas, Igaunijas, Krievijas, Ungārijas, Lietuvas un Latvijas.

Starptautiskānedēļa rada iespēju atrast ilgtermiņa sadarbības partnerus visās būtiskajās jomās, piemēram, ārzemju mācībspēku piesaistē, zinātnes un pētniecības attīstībā, studentu apmaiņā, kā arī tehnoloģiju pārnesē. Dalībnieku vidū būs gan «Erasmus» programmas partneraugstskolas, gan citas augstākās izglītības iestādes, ar kurām RTU ir noslēgti līgumi.

Pasākumamērķis ir veicināt RTU konkurētspēju starptautiskajā tirgū, attīstot sadarbību ar jaunām un jau esošām partneraugstskolām. Savstarpējā pieredzes apmaiņa ļauj pielietot citu valstu pieredzi augstākās izglītības attīstībā.

Starptautiskās nedēļas darba kārtība paredz,ka klātesošos uzrunās RTU mācību prorektors profesors Uldis Sukovskis, informējot par augstākās izglītības sistēmu Latvijā un kopīgu studiju proogrammu izveidi un lomu tajā. Ārzemju viesi iepazīsies ar RTU Doktorantūras skolas, Biznesa atbalsta un attīstības centra, Zinātniskā darba prorektora dienesta, Ārzemju studentu departamenta darbību u. c.

Pasākumadalībniekiem plānotas individuālas vizītes uz vairākām RTU fakultātēm, lai apspriestu sadarbības jautājumus un plānotu nākotnes uzdevumus, kopīgas darba grupas un labās prakses piemēru apmaiņu.

Eiropā šādas Starptautiskās nedēļas tradicionāli tiek rīkotas saistībā ar «Erasmus» programmu, un Rīgas Tehniskās universitātes pārstāvji regulāriizmanto iespēju tajās piedalīties. Starptautisko nedēļu organizē RTU Starptautiskās sadarbības departaments.

RTU Informācijas centrs

27. maijs, 2013 plkst. 10:21