RTU paraksta līgumu ar Pekinas Starptautisko studiju universitāti par latviešu valodas mācībām

6. jūlijs, 2016

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis un Pekinas Starptautisko studiju universitātes (Beijing International Studies University (BISU)) viceprezidents un Qiu Ming parakstīja līgumu par latviešu valodas programmas īstenošanu studentiem no Ķīnas. Līguma parakstīšana notika 22. jūnijā, BISU pārstāvju vizītes laikā RTU.

Īpašā studiju programma sastāv no intensīvām divu gadu latviešu valodas mācībām Pekinā, kam seko izglītības turpināšana RTU viena gada garumā. Pēc tam studenti atgriezīsies Pekinā, lai iegūtu izglītības sertifikātu. Pēc sertifikāta iegūšanas Ķīnas studenti varēs turpināt studijas gan Rīgā, gan Pekinā. Izvēloties nākamajā posmā mācīties RTU, studenti varēs iegūt bakalaura vai maģistra grādu tehniskajā tulkošanā, papildus apgūstot vēl kādu citu Eiropas Savienības valodu.

Latviešu valodas studiju programmu izveidojuši E-studiju tehnoloģiju un humanitāro zinātņu  fakultātes (ETHZF) mācībspēki. 20 BISU studentiem latviešu valodu Pekinā māca ETHZF pasniedzēja Aija Veldruma. RTU Ārzemju studentu departaments ir sniedzis atbalstu šīs programmas īstenošanā, nodrošinot latviešu valodas mācību grāmatas Ķīnas studentiem.

RTU Komunikācijas un mārketinga departaments

6. jūlijs, 2016 plkst. 11:15