RTU paraksta līgumu ar Ukrainas Valsts tehnisko universitāti

2. marts, 2018
Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis paraksta līgumu ar Ukrainas Valsts tehniskās universitātes «Igora Sikorska Kijevas Politehniskā institūta» rektoru Mihailo Zgurovskiju (Mykhailo Zgurovsky). Līgums tiek parakstīts Ministru kabinetā Ukrainas premjerministra Volodimira Groismana (Volodymyr Groysman) tikšanās laikā ar Latvijas premjerministru Māri Kučinski.

Apliecinot atvērtību sadarbībai, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis parakstījis līgumu ar Ukrainas Valsts tehniskās universitātes «Igora Sikorska Kijevas Politehniskā institūta» rektoru Mihailo Zgurovskiju (Mykhailo Zgurovsky).

Fotogalerija

Vispārējās sadarbības līgums starp universitātēm tika parakstīts 1. martā Ministru kabinetā Ukrainas premjerministra Volodimira Groismana (Volodymyr Groysman) oficiālās vizītes Latvijā laikā.

Ukrainas premjerministrs Volodimirs Groismans (Volodymyr Groysman) pauda gandarījumu par sadarbības līguma parakstīšanu starp augstākās izglītības iestādēm.

Līgums ir turpinājums 2017. gada 14. decembrī Ukrainas izglītības un zinātnes ministres Lilijas Griņevičas (Lilia Hrynevych) vizītei RTU, kuras laikā tika pārrunātas sadarbības iespējas, ar zinātni un tehnoloģiju attīstību saistīti jautājumi, kā arī apmeklēta studentu pilsētiņa.

Ministru kabinets informē, ka pagājušajā gadā tika noslēgts Starpvaldību līgums par sadarbību izglītības, zinātnes, jaunatnes un sporta jomā, bet šīs vizītes laikā parakstīti divi sadarbību apliecinoši dokumenti – vispārējās sadarbības līgums starp RTU un Ukrainas Valsts tehnisko universitāti «Igora Sikorska Kijevas Politehnisko institūtu» un nodomu protokols starp Latvijas un Ukrainas izglītības un zinātnes ministrijām par sadarbību Rīgas ukraiņu vidusskolas atbalstam.

2. marts, 2018 plkst. 9:08