RTU parakstīs saprašanās memorandu ar Krievijas Muitas akadēmiju

7. aprīlis, 2011

Pirmdien, 11. aprīlī, Rīgas Tehniskajā universitātē tiks parakstīts saprašanās memorands starp Rīgas Tehnisko universitāti un Krievijas Muitas Akadēmiju, tādējādi veicinot sadarbību zinātnes attīstībā, augsti kvalificētu muitas speciālistu sagatavošanā, kā arī arvien plašākā studentu apmaiņā. Memoranda parakstīšana notiks plkst. 11 RTU centrālajā ēkā Kaļķu ielā 1, 119. telpā.

Saprašanās memorandu parakstīs RTU rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis, Starptautisko ekonomisko sakaru un muitas institūta direktors profesors Aivars Vilnis Krastiņš, Krievijas Muitas akadēmijas pirmais prorektors profesors Vladimirs Černihs un Starptautiskās sadarbības prorektors Sergejs Fiļipenko.

RTU Starptautisko ekonomisko sakaru un muitas institūta direktors profesors Aivars Vilnis Krastiņš norāda: «Saprašanās memorands starp abām augstākās izglītības iestādēm vecinās sadarbību zinātnes attīstībā,dodot iespēju izstrādāt kopīgus zinātniskus pētījumus, pilnveidos abu iestāžu mācībspēku sadarbību un pieredzes apmaiņu augsti kvalificētu muitas speciālistu sagatavošanā, kā arī paplašinās studentu apmaiņas programmu iespējas. Turklāt saprašanās memorands arī dos ieguldījumu starpvalstu attiecībās, attīstot tirdzniecību, paātrinot divu muitas savienību robežu šķērsošanu un nostiprinot valsts ekonomisko drošību.»

RTU un Krievijas sadarbība muitas nozarē ilgst vairāku gadu garumā un nepārtraukti attīstās. Piemēram, pirmdien, 11. aprīlī, atbilstoši sadarbības līgumam ar Sanktpēterburgas Valsts Informātikas, mehānikas unoptikas universitāti RTU studenti dosies uz Sanktpēterburgu, lai tur izietu praksi muitas iestādēs un apgūtu praktiskas iemaņas, savukārt maijā šīs universitātes studenti izies praksi Rīgā. RTU mācībspēki Krievijā lasa arī lekcijas, lai dalītos zināšanās un pieredzē par muitnieku un muitas brokeru un sagatavošanu.

RTU Informācijas centrs

7. aprīlis, 2011 plkst. 10:13